Takto fotí Huawei P30 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Huawei P30 Lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (25 mm ekv.)

48 Mpix (4:3) / 12 Mpix (4:3) / 8 Mpix (19:9), clona f/1.8, video Full HD (60 fps), AF (PDAF)

Zadný fotoaparát (12 mm ekv.)

8 Mpix (4:3) / 5 Mpix (19:9), 120° uhol záberu, clona f/2.4, Full HD video (30 fps)

Pomocný zadný fotoaparát

2 Mpix

Predný fotoaparát

24 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Huawei P30 Lite.

Krátky komentár:

Tento 359-eurový android sa snaží do nižšej strednej triedy priniesť širokouhlý fotoaparát. A to je viac než dobre. Narozdiel od P30 a P30 Pro tu však širokáč nezaostruje a jeho kvalita je výrazne nižšia. A nahráva len štandardné Full HD video (30 fps) s nízkou kvalitou obrazu. Skrátka, som rád, že tu ten širokouhlý fotoaparát je, v niektorých situáciách ho určite vyskúšate a oceníte, no treba sa pripraviť na kompromisy.

Normálny fotoaparát prináša slušné zábery, chýba mu len pomer strán 16:9. Rýchle spustenie dvojitým stlačením hlasitosti nadol sa komfortom nedá porovnať s rýchlym spustením dvojitým stlačením vypínača na Samsungoch. Bez debaty. Ale väčšina ľudí nepoužíva ani to a foťák spúšťajú z odomykacej alebo domácej obrazovky. Snažím sa to pochopiť.

Pochváliť musím režim Noc, solídne je aj rozostrovanie pozadia v režimoch Portrét a Clona. V tejto cenovej kategórii teda ide o slušný fotomobil so záznamom Full HD videa (30 aj 60 fps).

Predná kamera je zaostrená na osoby pred ňou, pozadie efektne rozostruje. Dokonca mi Full HD video z nej pripadá ostrejšie než zo zadného foťáku. Prednému fotoaparátu tak nemám veľmi čo vyčítať, patrí k tým lepším.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

M P09.07.2020 - 13:55 Trvalý odkaz

Zdravim, chcem sa spýtať na porovnanie fotoaparátov v Huawei P30 Lite a Xiaomi Redmi Note 8T. Sú tie zadné fotoaparaty totožné , alebo sú medzi nimi rozdiely?
V niektorých recenziách som čítala, že Xiaomi fotí vo všeobecnosti lepšie, sýtejšie farby, ostrejšie snímky, viac detailov. Dokonca aj za horších svetelných podmienok. Týka sa to aj týchto modelov? Vedeli by ste ich porovnať? Dakujem

Celá diskusia 1 príspevok