Takto fotí Huawei P30 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Huawei P30 Lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (25 mm ekv.)

48 Mpix (4:3) / 12 Mpix (4:3) / 8 Mpix (19:9), clona f/1.8, video Full HD (60 fps), AF (PDAF)

Zadný fotoaparát (12 mm ekv.)

8 Mpix (4:3) / 5 Mpix (19:9), 120° uhol záberu, clona f/2.4, Full HD video (30 fps)

Pomocný zadný fotoaparát

2 Mpix

Predný fotoaparát

24 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Huawei P30 Lite.

Krátky komentár:

Tento 359-eurový android sa snaží do nižšej strednej triedy priniesť širokouhlý fotoaparát. A to je viac než dobre. Narozdiel od P30 a P30 Pro tu však širokáč nezaostruje a jeho kvalita je výrazne nižšia. A nahráva len štandardné Full HD video (30 fps) s nízkou kvalitou obrazu. Skrátka, som rád, že tu ten širokouhlý fotoaparát je, v niektorých situáciách ho určite vyskúšate a oceníte, no treba sa pripraviť na kompromisy.

Normálny fotoaparát prináša slušné zábery, chýba mu len pomer strán 16:9. Rýchle spustenie dvojitým stlačením hlasitosti nadol sa komfortom nedá porovnať s rýchlym spustením dvojitým stlačením vypínača na Samsungoch. Bez debaty. Ale väčšina ľudí nepoužíva ani to a foťák spúšťajú z odomykacej alebo domácej obrazovky. Snažím sa to pochopiť.

Pochváliť musím režim Noc, solídne je aj rozostrovanie pozadia v režimoch Portrét a Clona. V tejto cenovej kategórii teda ide o slušný fotomobil so záznamom Full HD videa (30 aj 60 fps).

Predná kamera je zaostrená na osoby pred ňou, pozadie efektne rozostruje. Dokonca mi Full HD video z nej pripadá ostrejšie než zo zadného foťáku. Prednému fotoaparátu tak nemám veľmi čo vyčítať, patrí k tým lepším.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu