JerryRigEverything ukázal mechanizmus vysúvacej kamery OnePlus 7 Pro na videu

Známy YouTuber vám ukáže, ako motorček zabezpečujúci pohyb objektívu vyzerá zvnútra. Nasledoval aj tradičný test odolnosti a skúška toho, či sa fotoaparát pri páde naozaj stihne zasunúť.

Populárny YouTube kanál JerryRigEverything sme na našom webe spomínali už viackrát. Upozorňujeme vás naň hlavne v prípadoch, kedy sa v rukách jeho majiteľa Zacka Nelsona objaví smartfón, ktorý je niečím špecifický. Zack ho totiž rozoberie a ukáže, ako tie najzaujímavejšie súčiastky fungujú.

Naposledy sme vám vďaka jeho videu ukázali trojitý fotoaparát v článku Huawei P30 Pro rozložený na kúsky: ako funguje periskopický teleobjektív?

Teraz si pozornosť zaslúži nový OnePlus 7 Pro, ktorý svoj predný fotoaparát ukryl do automaticky sa vysúvajúcej konštrukcie. Aby toho nebolo málo, výrobca tvrdí, že senzory zaznamenajú aj pád a citlivé časti opäť skryjú ešte pred tvrdým dopadom na zem.

Odhaleniu predchádza tradičné rozoberanie skleneného tela a pomerne jednoduché vybratie batérie.

Pohyb predného objektívu so 16-megapixelovým čipom Sony IMX471 schopným nahrávať Full HD videá obsluhuje tzv. krokový motor a spojenie zo základnou doskou odolný flex kábel, ktorý by podľa výrobcu mal vydržať aspoň 300-tisíc takýchto vysunutí a zasunutí. Taký míľnik údajne dosiahli testovacie kusy v laboratóriách. Ak by ste sa k tejto hranici chceli dostať za tri roky vlastníctva telefónu, predný foťák by ste museli denne aktivovať viac než 270-krát.

Video na kanále JerryRigEverything napriek tomu ukazuje, že na displeji OnePlus 7 Pro sa môže zobraziť varovanie v prípade, že sa používateľ s výsuvnou kamerou zabáva príliš často. Zack Nelson odhaduje, že mu môže ublížiť prílišné teplo generované počas nepretržitej prevádzky.

Pri násilnom zatlačení na kameru sa aktivuje núdzová poistka a k zasunutiu príde automaticky.

Všetko nakoniec sami uvidíte na videu, ktorého druhá časť sa venuje domácej výrobe tzv. priehľadného zadného krytu odhaľujúceho všetky vnútornosti. V prípade OnePlus 7 Pro stačí strhnúť farebnú fóliu, no samozrejme bežnému používateľovi takéto experimenty neodporúčame.

Aj v prípade, že sa vám telefón podarí opäť úspešne poskladať naspäť, určite prídete o záruku aj o zvýšenú odolnosť voči vode, ktorý by novinka mala mať, hoci certifikáciou podľa štandardu IP nedisponuje.

Na kanáli si môžete pozrieť tiež klasický test odolnosti OnePlus 7 Pro. Možno najzaujímavejším poznatkom z neho je fakt, že výrobca na displej lepí aj jednoduchú plastovú fóliu. Tá sa samozrejme rýchlo poškriabe, samotná obrazovka chránená krycím sklom Gorilla Glass má však aspoň ďalšiu vrstvu ochrany.

Rám zariadenia je kovový, podobne ako bočné tlačidlá a trojpolohový posuvník pre aktiváciu hlasného, tichého alebo vibračného režimu. Mimochodom, aj okolo zásuvky na SIM karty je vidno červené tesnenie, ako inak, proti vniknutiu tekutiny.

Diskusia k článku:

Začať diskusiu