Samsung uviedol 64 Mpix snímač pre mobilné zariadenia

Výrobca oznámil uvedenie dvojice nových obrazových snímačov - 64 Mpix Isocell Bright GW1 a 48 Mpix Isocell Bright GM2 s veľkosťou pixela 0,8 mikrometra.

Vďaka technológii Tetracell, ktorá skladá štyri pixely do jedného, bude v zhoršených svetelných podmienkach 64 Mpix snímač vytvárať výsledné fotografie v 16 Mpix rozlíšení, 48 Mpix čip tak zhotoví 12 Mpix snímky. Pri dostatočnom osvetlení sa bude dať využívať najvyššie 64 Mpix rozlíšenie.

Snímač GW1 je vybavený technológiou Dual Conversion Gain (DCG), ktorá prevádza dopadajúce svetlo na elektrický signál v závislosti na osvetlení prostredia. K ostrému výsledku pomôže aj Super Phase Detect autofokus. Foto čip dokáže nahrávať spolamené videá vo Full HD rozlíšení s rýchlosťou 480 fps.

Isocell Bright GM2 takisto podporuje technológiu Tetracell pre snímanie v zhoršených svetelných podmienkach, Dual Conversion Gain pre väčší výkon aj Super PD pre rýchle automatické zaostrovanie.

Samsung už vo svojom portfóliu 48 Mpix snímač s technológiou Tetracell má: Isocell Slim (S5KGM1). Narozdiel od novinky ponúka staršie PDAF zaostrovanie a veľkosť 1/2". Nový typ Isocell Bright (S5KGM2) má veľkosť 1/2,25" a Super PD zaostrovanie.

Výrobca očakáva, že snímače Isocell Bright GW1 a GM2 začne sériovo vyrábať v druhej polovici tohto roka. Je tak možné, že sa s jedným z nich stretneme pri novinke Galaxy Note 10.

Zdroj: samsung.com

Diskusia k článku:

Začať diskusiu