LG pripravuje Android 9 Pie pre ďalšie modely

Na väčšine prémiových modelov minulého roka stále beží staršia verzia operačného systému Android Oreo. Plány LG ukázali, že sa deviatky dočkajú aspoň niektoré z nich.

Na stránke podpory LG si môžeme pozrieť plány aktualizácií pripravovaných na druhý štvrťrok 2019. Aj keď zoznam platí pre Južnú Kóreu, dá sa predpokladať, že sa update postupne rozšíri na ďalšie trhy.

Androidu 9 Pie sa dočkajú majitelia LG V30, V30s, V35 ThinQ a V40 ThinQ. Presný dátum nepoznáme, no druhý kvartál končí mesiacom jún, do tej doby sa má aktualizácia sprístupniť.

Doteraz prišiel vo forme updatu Android Pie len na dva minuloročné top modely LG G7 ThinQ a G7 One. Tohtoročné novinky LG V50 a G8 ThinQ ponúkajú deviatku od príchodu na trh.

Kým príde Pie na spomenuté LG, budeme už mať informácie o novej verzii Androidu Q. Konferencia Googlu, na ktorej sa dozvieme všetko dôležité, sa začína 7. mája. Niektoré nové funkcie prenikajú vďaka preview verzii na verejnosť už dnes.

Zdroj: lge.co.kr

Diskusia k článku:

Profile picture for user bunkov@centrum.sk

roman bunkov 08.04.2019 - 14:24

podpora LG je ako ten vtip, možem mať sex kedy chcem toho roku som nechcel

sysell08.04.2019 - 22:57 Trvalý odkaz

A naco ti je podpora? neni u prdele jedno co je tam za verzia? vydzris aj s jednou pocas zivotnosti tlefonu, mat tieto problemy ...

Sategi_8209.04.2019 - 11:48 Trvalý odkaz

Ja chcem len dodat ze LG G7 na Slovensku stale nema Android Pie...
Verim ze najblizsie dni, max tyzdne...

Matej09.04.2019 - 23:20 Trvalý odkaz

niekde bolo spominane, ze v EU bude G7 aktualizovane v druhom kvartali... takze si pockas.

Inak na G7 som stiahol 3GB aktualizaciu cez LG Bridge na PC, ptm prisla 300MB OTA do telefonu, a nemam s nimi najmensi problem. Po skusenosti s Mi A1, kde A9Pie dokafral vsetko co sa dalo, uz som skepticky voci aktualizaciam na Androide. Derave to bolo, je, aj bude, ja si momentalne uzivam, ze ten system na G7 je presne podla mojej chuti a vsetko funguje podla ocakavani

Celá diskusia 12 príspevkov