Takto fotí Motorola Moto G7 Plus

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Motorola Moto G7 Plus s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (25 mm ekv.)

16 Mpix (4:3) / 12 Mpix (16:9) / 10 Mpix (19:9) , clona f/1.7, 1.22 μm, video HD (240 fps) / Full HD (60 fps) / 4K (30 fps), AF (PDAF), OIS

Sekundárny fotoaparát

5 Mpix

Predný fotoaparát

12 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9) / 8 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD (30 fps) / 4K (30 fps),

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Motorola Moto G7 Plus.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie fotoaparátu je možné dvojitým otočením telefónu okolo zápästia alebo dvojitým stlačením vypínača. To sa mi páči. Prostredie fotoaparátu mi vyhovuje. Vľavo vidím šikovnú bočnú lištu s prepínačom na manuálny režim (spúšť maximálne 1/6 s), živé fotky, časovač, blesk aj HDR. V strede záberu vám rovné zábery pomáha vytvoriť digitálna vodováha. Vedľa spúšťe môžete prepnúť na video, posledný režim alebo celú ponuku režimov.

Kvalita záberov je slušná aj cez deň, aj v noci. Žiadne sklamanie sa nekoná a za 300 eur ide o veľmi schopný fotomobil. Veľkým prevapením je záznam 4K videa zadnou aj prednou kamerou. To sa dnes len tak nevidí. Stabilizácia 4K videa je na prekvapivo vysokej úrovni.

Predná kamera je zaostrená na veľmi blízke objekty. Už po natiahnutí ruky budete trochu rozostrení. Takto zaostrené zábery či videá sú však pôsobivé a ľuďom sa budú páčiť.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Daniel Kmec 12.03.2019 - 19:35

nad týmto som rozmýšľal ale zohnal som xz2 compact za veľmi dobrú cenu... inak by som si vybral tento za 300€ pre mňa akurát

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne13.03.2019 - 08:32 Trvalý odkaz

nefoti to zle, chyba mi viac nocnych fotiek z mesta mozno

Celá diskusia 2 príspevky