Takto fotí Honor 10 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor 10 Lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (27 mm ekv.)

13 Mpix (4:3) / 8 Mpix (19:9), clona f/1.8, video Full HD (30 alebo 60 fps), AF, EIS

Pomocný fotoaparát

2 Mpix, clona f/2.4, pre rozostrovanie pozadia

Predný fotoaparát

24 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor 10 Lite.

Krátky komentár:

Priznávam, že som z kvality fotografií aj videa trochu sklamaný. Rozumiem, že za 229 eur nemôžem čakať kameru z telefónu s dvojnásobnou cenovkou, ale i tak... Pri dobrých svetelných podmienkach je všetko v poriadku, aj prostredie, aj rýchle spustenie, aj zaujímavé funkcie. Rozostrovanie pozadia je lacné, na to sa veľmi nezameriavajte. Režim noc s podopretými rukami alebo na statíve vyskúšajte nielen večer, ale aj cez deň. Večer je to v normálnom režime úplná bieda. Lacný fotoaparát vždy poznáte podľa večerných záberov, slabého dynamického rozsahu na kontrastných snímkach, a tiež podľa neistého zaostrovania videa. To platí aj pre Honor 10 Lite.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu