Takto fotí Honor View 20

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor View 20 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

zadný fotoaparát (25 mm ekv.)

48 Mpix (4:3) / 12 Mpix (4:3) / 7 Mpix (19:9), Sony IMX586, clona f/1.8, video 4K (30 fps) / FHD (60 fps) / HD (960 fps), AF (PDAF), EIS

sekundárny fotoaparát

TOP 3D kamera

predný fotoaparát

25 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor View 20.

Krátky komentár:

Na prvý pohľad nič nové medzi Huaweimi a Honormi. Rýchle spustenie hlasitosťou nadol (len, ak nepočúvate hudbu), tradičné prostredie či absencia pomeru strán 16:9. Novinkou je presun režimu Clona medzi ostatné režimy, ale to sa dá pochopiť. Portrét pri snímaní ľudí s rozostrením pozadia je rýchlo poruke, na rozostrovanie pozadia za inými objektmi väčšinou máme čas a tú sekundu na vyhľadanie vhodného režimu máme. Takže ono je to vlastne aj celkom logické. Režim Clona nahradil v hlavnej ponuke režim Noc, ktorý môžete použiť aj počas dňa. Len nezabudnite mobil pevne držať či radšej o niečo oprieť. Predtým, než ho úplne odignorujete ho určite viackrát vyskúšajte. Podľa mňa to stojí za to.

V nastaveniach rozlíšenia fotografií nájdete aj "48 Mpix AI ultra jas" (prvá snímka v článku) aj bežných 48 Mpix (druhá fotografia). Ak chcete snímať do takto vysokého rozlíšenia, určite vyberte prvú možnosť. Pravdepodobne vám ale bude stačiť štvrtina, teda 12 Mpix (tretia snímka). Namiesto 12 - 15 MB tak zaberie jedna snímka asi tretinu priestoru na úložisku. Orez na 19:9 znamená len 7 Mpix zábery veľké 2 - 3 MB.

S kvalitou fotografií som veľmi spokojný, pohrať sa môžete s nočným režimom, rozostrovaním pozadia, HDR aj manuálnym režimom. Fotoaparát Honoru View 20 môže pokojne konkurovať tisíceurovým konkurentom. Mrzí ma len absencia pomeru strán 16:9.

Pri zázname videa sa pripravte na mierne kostrbaté zaostrovanie, pochváliť musím stabilizáciu Full HD a 4K videa s 30 fps.

P.S. Mám pocit, že po 30 sekundách nečinnosti sa síce fotoaparát prepne do stand-by režimu s upozornením, ale potom po ďalšej polminúte už nezhasne, ako doteraz. Stačí dotyk obrazovky a hľadáčik je späť. Som rád, že Huawei a Honor počúvajú naše sťažnosti a softvér vylepšujú aj v takýchto zdanlivo nepodstatných detailoch.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu