Takto fotí Sony Xperia XZ2 Premium

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Sony Xperia XZ2 Premium s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

hlavný fotoaparát (26 mm ekv.)

17 Mpix (4:3) / 13 Mpix (16:9), 1/ 2.3'' snímač Exmor RS 19 Mpix, 1.22μm, AF (PDAF), clona f/1.8, HDR video 4K 30 fps / FHD 60 fps, slo-mo Full HD 960 fps

sekundárny monochromatický fotoaparát

12 Mpix, 1/ 2.3'' snímač Exmor RS, 1.55 μm, clona f/1.6

predný fotoaparát (22 mm ekv.):

13 Mpix (4:3) / 10 Mpix (16:9), 1/ 3,06'' Exmor RS, 1.22 μm, video Full HD, clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Sony Xperia XZ2 Premium.

Krátky komentár:

Obrovský, takmer 240-gramový fotomobil s dvojicou fotoaparátov vzadu nevyniká rozmermi ani hmotnosťou. Úprimne, s týmto veľkým a ťažkým zariadením sa mi nepracovalo dobre. Ale má niekoľko základných výhod: spúšť fotoaparátu v bočnej stene, krásny 4K UHD displej a záznam bohovsky stabilizovaného 4K HDR videa. Uznávam, že toto môže byť pre niekoho vražedná kombinácia. Trochu ma zaráža úložisko 64 GB, pri týchto parametroch to chce aspoň dvojnásobok.

Využitie druhého monochromatického fotoaparátu je otázne. Večerné čiernobiele zábery neponúkli viac detailov než rovnaké farebné. Porovnal som ich niekoľko. Režim Bokeh si doinštalujte z obchodu Google Play (hľadajte Bokeh od Sony). Funguje priemerne, v istých situáciach stačí, v iných si poviete, že Samsung či Apple sú v tomto smere ďalej.

Prostredie fotoaparátu Sony smartfónov je od vlaňajška nové, oveľa schopnejšie. No a samotné zábery sú veľmi slušné, aj cez deň, aj večer. Stále však narážam na rozmerové a hmotnostné limity - to už si na dovolenku radšej vezmem nejaké CSC od Sony, veď sám jednu Alphu v redakcii vďačne používam.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

26.01.2019 - 10:26

Prvá Xperia ktorá dokáže urobiť pekné fotky aj v noci :)

Celá diskusia 4 príspevky