Takto fotí Xiaomi Mi A2 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Xiaomi Mi A2 Lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Hlavný zadný fotoaparát:

12 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9), AF (PDAF), video Full HD (30 fps), clona f/2.2, 1.25 μm pixel,

Sekundárny zadný fotoaparát:

5 Mpix, clona f/2.2

Predný fotoaparát:

5 Mpix (4:3), video Full HD (30 fps), clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Xiaomi Mi A2 Lite.

Krátky komentár:

Fotoaparát kedykoľvek spustíte dvojitým stlačením vypínača. To sa mi páči. Prepínanie režimov ako na iOS sa mi už pozdáva menej, oceňujem však rýchle ovládanie HDR v ľavej bočnej lište. Horšie je, že vplyv HDR je veľmi malý. V nastaveniach fotoaparátu odporúčam zapnúť mriežku, automatické vylepšovanie večerných fotografií a vybrať si tiež môžete pomer strán, a to 4:3, 16:9 a 18:9. Tak to má byť. Prepnutie na prednú kameru je pohodlné a pekne po ruke. Lákadlom bude určite režim Na výšku, čo je nesprávne preložený Portrait. Rozostrovanie pozadia mi na zadnej aj prednej kamere ide (vzhľadom na 200-eurovú cenovku) celkom dobre. Príklady nájdete medzi skúšobnými fotografiami nižšie. Kvalita fotografií zodpovedá cenovke. Za tieto peniaze (189 eur za 32 GB verziu) lepší fotomobil určite nekúpite.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu