Takto fotí Honor Play

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor Play s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný hlavný fotoaparát (25 mm ekv.): 16 Mpix (4:3) / 10 Mpix (19:9), clona f/2.2, video FHD 60 fps / 4K 30 fps, AF (PDAF), podpora AI

Zadný pomocný fotoaparát: 2 Mpix, clona f/2.4

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3) / 10 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor Play.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie fotoaparátu (dvojitým stlačením hlasitosti nadol) zmeňte v nastaveniach fotoaparátu na iba "otvoriť fotoaparát". Prostredie aplikácie už dobre poznáme. Keď si ho nebudete minútu všímať, zhasne. Prepínanie režimov rovnako nepohodlne, ako na iOS, prepnutie na prednú kameru je síce pekne poruke, ale v ľavej lište nájdete okrem rýchleho ovládania blesku či vstupu do nastavení aj zbytočnosti ako pohyblivý obrázok či nakupovanie. Oveľa radšej by som tu videl prepínanie HDR či pomeru strán. Lenže ten môžete meniť len medzi 1:1, 4:3 (resp. 12:9) a 19:9. Opäť zabudnite na 16:9.

Snímky sú slušné, ale všimol som si častý problém so zaostrovaním. Nespoľahlivý autofókus badať aj pri zázname videí. Druhou slabinou sú večerné zábery. Pri tejto cenovke som čakal lepšie výsledky.

Predná kamera je zaostrená na blízke objekty. Keď veľmi natiahnete ruku, už budete neostrí. Ak máte radi rozostrené pozadie ako na zrkadlovke s nízkym clonovým číslom, vyskúšajte režim portrét, ktorý Huawei a Honor dlhodobo nesprávne prekladá do slovenčiny ako Na výšku.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

Diskusia k článku:

Začať diskusiu