Takto fotí Apple iPhone XS Max

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Apple iPhone XS Max s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (25 mm ekv.): 12 Mpix (4:3), Quad-LED True Tone blesk, video Full HD (30 - 240 fps) / 4K (24 - 60 fps), clona f/1.8, AF, OIS, Smart HDR (aj pri 30 fps videu)

Sekundárny fotoaparát (50 mm ekv.): 12 Mpix (4:3), clona f/2.4, AF, OIS

Predný fotoaparát: 7 Mpix (4:3), video Full HD (60 fps), clona f/2.2, Smart HDR pri 30 fps videu

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Apple iPhone XS Max.

Krátky komentár:

Úprimne poviem, že si rovno prečítajte môj komentár v článku Takto fotí Apple iPhone XS. Tu sa môžete spoľahnúť len na trochu dlhšiu výdrž (napríklad pri nahrávaní 4K videí) a väčšie rozmery, ktoré komplikujú fotografovanie, no väčší displej uľahčuje úpravu fotografií a videí.

Nasledujúce zábery som vytvoril iPhonom XS Max, no keďže ponúka úplne rovnaké fotoaparáty ako XS, poslúžia aj pri váhaní pred kúpou menšieho modelu. A opäť platí, že s týmito novinkami je radosť fotiť.

Mimochodom, dvojnásobné priblíženie prvej dvojice záberov naozaj využilo druhý fotoaparát, v ďalšom prípade v reštaurácii v Starej Myjave už ide len o digitálny výrez.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu