Takto fotí Oppo Find X

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Oppo Find X s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

zadný fotoaparát (24 mm ekv): 16 Mpix (4:3) / 10 Mpix (19:9), clona f/2.0, video 4K, AF, OIS

sekundárny fotoaparát: 20 Mpix

predný fotoaparát: 25 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), video Full HD, clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Oppo Find X.

Krátky komentár:

Veľmi zaujímavé riešenie. Predná aj zadná kamera sa vysúvajú z hornej časti, buď pri rozpoznávaní tváre, alebo po spustení fotoaparátu akoukoľvek aplikáciou. Prekvapilo ma, že modul s obomi fotoaparátmi je hrubý menej než 7 milimetrov. To znamená, že z mobilných telefónov hrubých 6 - 7 mm by vôbec fotoaparáty nemuseli vystupovať. Kvalita záberov z Find X je totiž veľmi slušná. Aj keď hodná skôr smartfónu s polovičnou cenovkou. Milo ma prekvapili hlavne zábery z prednej kamery. Výhrady mám k prostrediu: pomer strán 4:3 môžete prepnúť len na 19:9, a keď náhodou teda prepnete formát záberu na Fullscreen, na svetlom zábere neuvidíte biele nápisy režimov.

Skrátka, na cenu 999 eur je tu viacero chybičiek. Okrem toho, jas displeja mi napríklad pri zázname videa začal lietať z maxima na minimum. To by sa nemalo stávať. Oppo Find X tak ostáva skôr zaujímavosťou, priekopníkom, než rozumnou foto voľbou. Vysúvanie fotoaparátov mi neponúklo žiaden prínos. Mimochodom, do priestoru okolo objektívov sa aj v zatvorenom stave dostáva prach, takže ich treba čistiť.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Celá diskusia 1 príspevok