Takto fotí Xiaomi Mi A2

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Xiaomi Mi A2 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (28 mm ekv.): 12 MPix (4:3) / 9 Mpix (16:9), Sony IMX486, clona f/1.75, 1,25 μm pixel, video 4K (30 fps), AF (PDAF), digitálna stabilizácia, LED blesk

Pomocný fotoaparát: 20 MPix, Sony IMX376

Predný fotoaparát: 20 Mpix (4:3) / 15 Mpix (16:9), Sony IMX376, 1,0 μm pixel, clona f/2.2, HDR, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Xiaomi Mi A2.

Krátky komentár:

Xiaomi Mi A2 je vlastne model 6X, ale s čistým androidom. Tým pádom tu nikde nevidím rýchle spustenie fotoaparátu. Na dvojité stlačenie hlasitosti nadol ani vypínača nereaguje. V nastaveniach fotoaparátu nevidím nič. Ani v nastaveniach mobilu (v modeli 6X nájdete rýchle spustenie fotoaparátu v položke Ďalšie nastavenia - Tlačidlá). Ak by ste o niečom vedeli, napíšte to, prosím, do diskusie. K fotoaparátu sa tak dostanete len nepohodlným ťahom prsta od ľavého spodného rohu odomykacej obrazovky, alebo tradične cez ikonu aplikácie. Prostredie fotoaparátu je takmer rovnaké, A2 chýba len umelá inteligencia AI. Nastavenia fotoaparátu ponúkajú biednu grafiku. Chýba tu tiež Rýchle zhotovenie fotografií či automatické skenovanie QR kódov.

Mne sa teda verzia s nadstavbou asi páči viac, aj preto vám odporúčam otvoriť článok: Takto fotí Xiaomi Mi 6X.

Ani modelu Xiaomi Mi A2 nechýba prepnutie na 16:9 alebo 18:9. V nastaveniach nájdete aj pamäť naposledy použitého režimu či automatické vylepšenie nočných záberov. Kvalita fotografií ma opäť milo prekvapila. Aj tie večerné. A pochváliť musím záznam Full HD videa s peknou digitálnou stabilizáciou. 4K je už roztrasené, ale s tým som akosi počítal. A neviem prečo, Xiaomi Mi A2 niekedy spoľahlivejšie zaostrilo na blízky objekt než Mi 6X.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease 09.10.2018 - 19:40

Večer to má menej šumu ako cez deň. Haluz

Celá diskusia 1 príspevok