Takto fotí Huawei Mate 20 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Huawei Mate 20 lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 20 Mpix (4:3) / 13 Mpix (19:9), video Full HD (60 fps), AF, clona f/1.8

Sekundárny fotoaparát: 2 Mpix

Predný fotoaparát: predný fotoaparát: 24 Mpix (4:3) / 15 Mpix (19:9), video Full HD, clona f/2.0

Sekundárny fotoaparát: 2 Mpix

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Huawei Mate 20 lite.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie dvojitým stlačením hlasitosti nadol je už u tohto výrobcu tradíciou. Ale nezabudnite v nastaveniach fotoaparátu prepnúť rýchle snímanie na rýchle otvorenie foťáku. Tomu vyčítam absenciu pomeru strán 16:9, v nastaveniach si tak vyberáte medzi 4:3 a 19:9. Mne sa tie slížovité fotky páčia, ale radšej mám 16:9. Fotoaparát si pamätá naposledy použitý režim. V ľavej lište nájdete vstup do nastavení, AI (inteligentné rozpoznávanie scén), pohyblivý obrázok (krátka animácia popri snímke), blesk a skenovanie, ktoré si pýta nejaké povolenie, ktoré nikde neviem nájsť. Radšej tam mohlo byť rýchle prepínanie HDR a pomeru strán.

Kedže tento mobil má 400-eurovú cenovku, kvalitu fotografií hodnotím ako nevýraznú. Večer dosť šumu, cez deň celkom slušný výkon. Video, žiaľ, nie je nijako stabilizované, a to ani bežné Full HD. To, čo Huawei stráca na kvalite optiky a technickej kvalite záberov, doháňa na AR efektoch. Môžete nahrať video s Qmoji namiesto vašej tváre alebo s palmami v pozadí, vašim kolegyniam aj deťom sa to bude určite veľmi páčiť. A keď som s Mate 20 Lite vošiel do vedľajšej kancelárie, nikoho nezaujímalo nič viac než tieto živé Emoji postavičky.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne 04.10.2018 - 18:02

+91=8094945424 Divorce Problem Solution Baba ji

Celá diskusia 2 príspevky