Takto fotí Samsung Galaxy A6

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Samsung Galaxy A6 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 16 Mpix (4:3) / 12 Mpix (16:9), video Full HD (30 fps), AF, LED blesk, clona f/1.7

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3) / 12 Mpix (16:9), video Full HD (30 fps), FF, LED blesk, clona f/1.9

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Samsung Galaxy A6.

Krátky komentár:

Menší braček A6+ je síce len o 40 eur lacnejší, no osobne by som dal jednoznačne prednosť drahšej verzii A6-ky. Dôvodom je aj fotoaparát. A6 neponúka ani HDR, ani umelé rozostrovanie pozadia, aj predná kamera je tu horšia. Ak vás tieto vlastnosti vôbec nezaujímajú, bude vám A6-ka stačiť. Je to bežný fotoaparát v relatívne lacnom mobile. Hoci, 309 eur nie je málo.

Nechýba rýchle spustenie dvojitým stlačením vypínača či okamžitý záznam videa bez prepínania režimov. Zoomovanie uskutočníte pohybom spúšte hore / dole. Môžete tiež spúšť chytiť a presunúť niekam inam do hľadáčika. Na prednú kameru prepnete ťahom prsta nahor, zo strany vysuniete základné režimy. Kvalita fotografií cez deň je schopná, večer je to horšie. Pochváliť musím záznam Full HD videí zadnou aj prednou kamerou. Chýba im len stabilizácia. Žiaľ, v Sérii A spravil Samsung taký neporiadok, že sa v tom nevyznáme ani my. A5 (2016) a A5 (2017) boli svojho času telefóny tesne pod najlepšími a teraz máme zrazu v ruke model A6, ktorý je horšie vybavený než minuloročná A5-ka. Je to vlastne model série J, ktorý preskočil do radu A. A nik netuší, prečo.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu