Takto fotí Samsung Galaxy A6+

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Samsung Galaxy A6+ s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Hlavný zadný fotoaparát: 16 Mpix (4:3) / 12 Mpix (16:9), clona f/1.7, AF, video Full HD

Sekundárny zadný fotoaparát: 5 Mpix, clona f/1.9, FF, určený pre dynamické zaostrovanie

Predný fotoaparát: 24 Mpix (4:3) / 5 Mpix (16:9), FF, LED blesk, clona f/1.9, video Full HD

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Samsung Galaxy A6+.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie dvojitým stlačením vypínača je už na Samsungoch dobrým zvykom. Ťah prsta po obrazovke zdola hore prepne na prednú kameru, z ľavej strany vysuniete režimy, z pravej farebné filtre. Aj na zadnej, aj na prednej kamere môžete jedným klikom rozostriť pozadie. Slúžia na to funkcie Dynamické zaostrenie a Zaostrené selfie. Fungujú prekvapivo dobre. V ľavej bočnej lište môžete rýchlo ovládať blesk, chýba tu však rýchle prepnutie HDR a časovača. Na nových Samsungoch sa k týmto funkciám dostanete až po otvorení nastavení fotoaparátu. Je to mimoriadne nešťastné riešenie. HDR zapínam len občas, časovanú samospúšť ešte zriedkavejšie, no vždy chcem mať rýchlu možnosť túto funkciu zase vypnúť. A nie sa hrabať v nastaveniach, nehovoriac o tom, že pre zadnú a prednú kameru toto nastavenie uskutočňujete samostatne.

Kvalita fotografií je slušná, hlavne cez deň, prekvapením je hlavne predná kamera. Je zaostrená na objekty tesne pred ňou, pozadie rozostrené a vyzerá to celkom dobre nielen na snímkach, ale aj na Full HD videu. Škoda absencie akejkoľvek stabilizácie. Video zo zadnej aj prednej kamery je mimoriadne roztrasené. Viac už v ukážkach na konci článku.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu