Takto fotí HTC U12+

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu U12+ s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát širokouhlý: 12 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9) / 8 Mpix (18:9), Ultra Pixel, 1,4 μm, clona f/1.75, video 4K (60 fps), AF (PDAF), laserové zaostrovanie, OIS

Portrétový zadný fotoaparát: 16 Mpix, 1,0 μm, clona f/2.6, 2-násobné priblíženie, EIS

Predný fotoaparát: duálny, 8 Mpix (4:3) / 6 Mpix (16:9) / 5 Mpix (18:9), 1,12 μm, clona f/2.0, video Full HD, 84° záber

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: U12+.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie som priradil stlačeniu bočných stien, t.j. funkcii Edge Sense. Nie je to praktické, ale nič lepšie mi nenapadlo. Tlačidlá pre reguláciu hlasitosti či vypínač sú totiž pevné, senzorické, reálne sa stlačiť nedajú. Spustenie fotoaparátu dvojitým stlačením vypínača teda je možné zapnúť, ale v praxi to funguje veľmi zle.

Prostredie fotoaparátu je úplne v poriadku. Pekne poruke máte prepnutie na prednú kameru aj režim videa. Vpravo nad spúšťou nájdete aj rozostrenie pozadia (ktoré môže byť dokonca automatické). Podmienkou je, aby bol fotoaparát nastavený na pomer strán 4:3. To mi príde dosť obmedzujúce. V ľavej lište však pomer strán prepnete raz dva. Nachádza sa tu aj rýchle prepínanie HDR, časovača, blesku či režimov. Ikona smajlíka spustí režim zábavných objektov, skrátka virtuálnu realitu rozprávkových postavičiek. Deťom sa to veľmi páči.

Z režimov fotoaparátu môžete preskočiť do nastavení, kde som si okrem mriežky nevšimol nič zaujímavé.

Kvalita fotografií je veľmi slušná. Pri dobrých svetelných podmienkach oceníte aj dvojnásobné priblíženie druhého fotoaparátu. Zoomovanie mohlo byť plynulejšie, ale funguje lepšie než na väčšine konkurencie. Treba však upozorniť na možnosť posunúť zoomovacie tlačidlo do strany (teda nie hore a dole), čím spustíte plynulé približovanie ako na profi kamere. To sa mi veľmi páči.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu