Huawei predal v Q2 2018 viac smartfónov než Apple

A je to tu. Huawei dodal na globálny trh viac smartfónov než Apple, a stal sa tak svetovou dvojkou. Čínskemu výrobcovi medziročne stúpli predaje o viac než 40 %, Samsungu predaje klesli.

Keď pred rokmi oznámil Huawei svoju ambíciu stať sa svetovou trojkou, mnohí sa vtedy len uškŕňali. Netrvalo dlho a svoj cieľ splnil. Teraz pokoril ďalšiu métu a stal sa svetovou dvojkou.

Jednotkou ostáva Samsung, predaje smartfónov však oproti rovnakému obdobiu minulého roka klesli o 10,4 % na 71,5 miliónov kusov. Top modely Galaxy S9 / S9+ sa nepredávajú tak dobre ako minulé vlajkové lode. Konkurencia na trhu je veľká.

Apple dlhé roky patril v počte dodaných smartfónov na druhú priečku, teraz sa musí uspokojiť s tretím miestom. A to napriek tomu, že predal o 300-tisíc iPhonov viac než vlani. Už pred rokom bol rozdiel medzi konkurentmi v predaných kusoch malý a za rok sa prehupol v prospech Huawei. Čínsky výrobca medziročne zvýšil dodávky o 40,9 % a dodal na trh 54,2 miliónov kusov.

idc.com

Pri pohľade na čísla z roku 2014 vidíme, že Samsung skôr stagnuje, Apple si mierne polepšil, ale Huawei vzrástli dodávky takmer trojnásobne. Do celkového počtu sú, samozrejme, zarátané aj smartfóny dcérskej značky Honor, ktorá dosahuje výborné predaje.

Dobre sa darí aj značke Xiaomi, ktorá si polepšila o 48,8 % a v tohtoročnom druhom kvartáli dodala 31,9 miliónov smartfónov. Tabuľku päťky najväčších dodávateľov uzatvára Oppo s počtom2 9,4 mil. kusov.

Zdroj: idc.com

Diskusia k článku:

Nightmare 01.08.2018 - 21:03

Treba Huaweiu zatlieskat no...gigant cinsky

Karol01.08.2018 - 23:13 Trvalý odkaz

Teraz pokoril ďalšiu métu a stal sa svetovou trojkou? Nie dvojkou?-:)

Tomas02.08.2018 - 08:51 Trvalý odkaz

Zvlastne, kedze Xiaomi neprislo s nicim zaujimavym, len so zaplavou rovnakych telefonov a kopirovanim iPhonu X. Ale to asi Cinania chcu.

Celá diskusia 6 príspevkov