Android Oreo s EMUI 8.0 prichádza na staršie modely Huawei aj Honor

Nová aktualizácia sa šíri postupne a začína na domácom trhu. Týka sa modelov Huawei Mate 8, P9 / P9 Plus, Honor 8, V8, Note 8 a Play 6X. Prinesie rôzne modifikácie, nové oznámenia či režim obraz v obraze.

Huawei oznámil podporu Androidu 8.0 Oreo na vybrané smartfóny ešte v januári. Teraz svoje slovo dodržal a začal postupne aktualizovať modely Mate 8 , P9 / P9 Plus, Honor 8, V8, Note 8 a Play 6X.

Celý proces začína na domácom trhu a ak ste aktualizáciu ešte nedostali, treba len počkať, kým dorazí až k nám. Google sa s Oreom zameral najmä na zrýchlenie systému, kde sľubuje rýchlejší štart pri zapnutí smartfónu či minimalizáciu aktivít na pozadí, čo pomáha zvýšiť výkon a znižuje záťaž batérie.

Súčasťou aktualizácie je aj nová verzia grafickej nadstavby EMUI 8.0, ktorá zahŕňa rôzne vizuálne zmeny. Samozrejmosťou je funkcia obraz v obraze, nové notifikácie a ďalšie drobnosti. Aktualizácia má byť podľa viacerých zdrojov spoľahlivá a stabilná, takže sa nemusíte báť žiadnych chýb či zlyhaní.

V Číne sa začala šíriť včera. Presný dátum na ostatných trhoch nie je známy, no zrejme ide o otázku najbližších dní alebo týždňov.

Zdroj: xda-developers.com

Diskusia k článku:

Nightmare 11.07.2018 - 21:03

Hlavne ze Honor 8 nemal dostat :)

sam9812.07.2018 - 12:14 Trvalý odkaz

Len aby ta aktualizácia pre p9 a H8 neostala iba v tej krajine, hádam naozaj dorazí do Európy.

Medino12.07.2018 - 23:32 Trvalý odkaz

Huawei P9 Lite RIP, skoda, alebo mozno ani nie kedze by to mozno ani neutiahol a zhorel by :))

Celá diskusia 4 príspevky