Takto fotí Asus Zenfone 5

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Asus Zenfone 5 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9), Sony IMX363, AF (PDAF), clona f/1.8, OIS, 4K video (30 fps), Full HD (60 fps, 120 fps)

širokouhlý: 8 Mpix (4:3) / 6 Mpix (16:9), 120°, AF, video Full HD

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3) / 6 Mpix (16:9), FF, clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Asus Zenfone 5.

Krátky komentár:

Prostrediu fotoaparátu nemám veľmi čo vyčítať. Sklamaním je len kvalita širokouhlého fotoaparátu. Na prezeranie širokých záberov na Full HD displeji mobilu je to úplne v poriadku, ale po priblížení už vidíte artefakty na listoch, dlažbe a mimoriadny šum na večerných záberoch. Večer skrátka fotografujte len hlavným fotoaparátom. Príjemným prekvapením je predná kamera a jej HDR režim.

Záznam videí nie je stabilizovaný a nemôže konkurovať vlajkovým lodiam. Ani tým spred dvoch rokov. Zaujme skôr záznamom Full HD so 60 alebo 120 fps.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne 06.07.2018 - 14:01

nuda.

Marián Petrík06.07.2018 - 14:24 Trvalý odkaz

na jubube som našiel niekoľko videí, ktoré dokazujú, že stabilizácia funguje aj pri natáčaní videa. na huramobil.cz porovnávali video z tohoto asusu a honouru 10. bolo evidentne vidieť, že asus natáča stabilizované video. hlavná kamera má štvorosú stabilizáciu. teraz je tu otázka, kto niečo zbabral či fony, alebo huramobil.

Marián Petrík06.07.2018 - 14:42 Trvalý odkaz

pre istotu som si preveril, čo som tu napísal a napísal som to správne video aj fotky sú stabilizované.

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease07.07.2018 - 12:42 Trvalý odkaz

NJ výrobca na stránke iba sucho konštatuje OIS & EIS.
Žiadne podrobnosti. Iné zdroje pridávajú 4-axis/3-axis.

Inak výstupy z tohto foťáku mi tuná prídu najslabšie aké som doteraz videl.
Ale tak treba si v hlave skladať mozaiku a trénovať kritické myslenie ;)

Celá diskusia 5 príspevkov