Auto Google Street View sa opäť vydá na slovenské cesty

V lete budete môcť na slovenských cestách stretnúť auto Google Street View, ktoré bude aktualizovať lokálne snímky pre službu Google Mapy. Tentoraz sa vozidlo zameria na získanie presnejších a aktuálnych informácií o cestách spájajúcich jednotlivé slovenské mestá.

Pomocou Street View v mapách Googlu máte možnosť preskúmať ulice pomocou 360° panoramatických snímok a vidieť detaily vybraného miesta v reálnom zobrazení. Môžete si tak pozrieť pamiatky, zaujímavé budovy alebo sa vydať na virtuálnu prehliadku miesta, kam sa chcete vyberať na výlet.

V súčasnosti je Street View k dispozícii vo viac než 85 krajinách sveta, vrátane časti Arktídy a Antarktídy. Služba prišla na Slovensko na jeseň roku 2012 a už vtedy pokrývala takmer celé Slovensko.

Po slovenských cestách sa budú v lete opäť pohybovať zvláštne autá s logom Googlu a kamerou na streche, aby získali aktualizované snímky. Súkromie zachytených osôb je chránené. Každému publikovaniu zhromaždených snímok predchádza spracovanie pomocou špeciálnej technológie, ktorá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut, aby ich nebolo možné identifikovať a ochrániť tak ich súkromie.

Pokiaľ by ste mali obavy zo straty súkromia a chceli vymazať svoj dom alebo osobu zo zverejnenej fotografie, stačí to oznámiť. Street View ponúka funkciu dodatočného odstránenia označených obrázkov stlačením tlačidla Nahlásiť problém a spoločnosť sa bude vecou zaoberať.

Pre použitie služby Street View stačí zadať do prehliadača adresu maps.google.com, kliknúť na žltého panáčika a preniesť ho na vami vybrané miesto.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia k článku:

Začať diskusiu