Takto fotí Nokia 6.1 (Nokia 6 2018)

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Nokia 6.1 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 16 Mpix (4:3) / 8 Mpix (16:9), duálny LED blesk, 4K video, WVGA slow motion, AF, clona f/2.0

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3) / 4 Mpix (16:9), 84° záber, Full HD video, FF, clona f/2.0,

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Nokia 6.1 (Nokia 6 2018).

Krátky komentár:

Veľmi zvláštny fotomobil. V niektorých vlastnostiach úplne priemerný, ale napríklad v zázname videa priam jedinečný.

Rýchle spustenie nastane po dvojitom stlačení vypínača. Potom sa objaví zastarané prostredie s prepínaním na prednú kameru vľavo hore. To si síce zaslúži kritiku, no ďalšie prvky v ľavej lište určite nie. Rýchlo tu môžete ovládať napríklad účinné HDR. Fotografie sú slušné, žiaden zázrak, večer nastupuje silný šum, ale cez deň je všetko v poriadku. Sklamaním sú silné výrezy po prepnutí na 16:9, kedy klesne rozlíšenie záberov na polovicu. Zvláštne.

Ani jedna kamera nie je zrejme opticky stabilizovaná, ale milo ma prekvapila hlavne stabilizácia videa vytvoreného prednou kamerou. Záznam videí vyniká ešte aj možnosťou spojiť obraz z prednej a zadnej kamery, a to hneď dvomi spôsobmi.

Určite si preto pozrite nielen originálne fotografie, ale aj videá na konci článku.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu