Takto fotí Sony Xperia XZ2

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Sony Xperia XZ2 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 19 Mpix (4:3) / 17 Mpix (16:9), AF (PDAF + laser), clona f/2.0, video FHD 60 fps, 4K 30 fps, 4K HDR 24 fps, Super slo-mo Full HD 960 fps, 1/4000 - 1 s., tlačidlo spúšte

Predný fotoaparát: 5 Mpix (4:3) / 4 Mpix (16:9), clona f/2.2, FF, video Full HD (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Sony Xperia XZ2.

Krátky komentár:

To isté ako Xperia XZ2 Compact, preto si určite pozrite aj ako fotí menšia XZ2-ka. Najväčším lákadlom sú spomalené videá (superspomalenie, resp. super slow motion) a HDR video. To vyzerá veľmi pekne na displeji XZ2-ky a špeciálnych televízorov, no osobne by som túto funciu ignoroval. Na iných zariadeniach je takéto video vyblednuté. Posúdiť to môžete z ukážok videí na konci článku.

Na fotorgafiách z XZ2-ky ma zaujala optická chyba. Vidno ju najmä na záberoch zo svidníckej vojenskej expozície. Ľavá strana záberov je na niektorých miestach neostrá, hoci na to nevidím dôvod. Vidíte to aj vy?

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne 20.04.2018 - 14:17

znacky aut pri zapade slnka su stale katastrofa. ale inac, stromy za denneho svetla konecne vyzeraju ako stromy a nie ako machule. palec hore, tusim sa moje antipatie menia pomaly na sympatie voci SONY telefonom.

Celá diskusia 2 príspevky