Takto fotí Honor 9 Lite

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor 9 Lite s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: duálny, 13 Mpix (4:3) + 2 Mpix, LED blesk, video Full HD (30 fps), AF (PDAF), clona f/2.2

Predný fotoaparát: duálny, 13 Mpix (4:3) + 2 Mpix, video Full HD (30 fps), clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor 9 Lite.

Krátky komentár:

Dvojité fotoaparáty pre rozmazávanie pozadia sú dnes v móde. Preto oba hlavné fotoaparáty Honoru 9 Lite, predný aj zadný, dostali ešte aj 2 Mpix pomocníkov.

Fotoaparát spustíte rýchlo dvojitým stlačením hlasitosti nadol. Prístroju to väčšinou trvá 1 - 2 sekundy. V nastaveniach odporúčam v časti Ultra rýchla snímka zmeniť túto funkcu z "Otvoriť a odfotiť" na iba "Otvoriť fotoaparát". Nastavenia fotoaparátu sú všeobecne u tejto značky bohaté a každý si príde na svoje. Mrzí ma len absencia pomeru 16:9 vo výbere rozlíšenia. Rozhodnúť sa musíte medzi 13 Mpix 4:3 alebo 9 Mpix 18:9. Škoda.

Pri čakaní na vhodný moment vás zrejme bude otravovať štandardné uspatie fotoaparátu po 30 sekundách. Po piatich minútach by som túto funkciu pochopil, no takto skoro mi nejde do hlavy.

Rozmazávanie pozadia sa pri zadnej kamere nazýva širokouhlá clona, na prednej treba najprv zapnúť režim portrét a potom na inom mieste displeja Rozostrenie. Pochopíte to? Ja nie. Mimochodom, za prepínačom predného fotoaparátu sa musíte palcom poriadne načiahnuť.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu