Takto fotí Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Xiaomi Redmi Note 5A Prime s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), LED blesk, video Full HD (30 fps), AF (PDAF), clona f/2.2

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3), LED blesk, video Full HD (30 fps), clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Xiaomi Redmi Note 5A Prime.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie fotoaparátu môžete priradiť rôznym klávesovým skratkám, ja som ostal verný dvojitému stlačeniu vypínača. Prostredie je staré známe, nastavenia nájdete v režimoch. Ide o fotoaparát v mobile za 159 eur, a tak ma neprekvapila nízka kvalita záberov so slabším osvetlením. V miestnosti skrátka zázraky nečakajte, vonku je to oveľa lepšie. Aj zaostrovanie si žiada občas trpezlivosť alebo viacero pokusov. Označenie objektu prstom nie je vôbec na škodu. Po tom môžete aj doladiť expozíciu - pri fotografovaní aj videu. Mimochodom, obe kamery zaznamenávajú Full HD video, ukážky nájdete (ako vždy) na konci článku.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu