Sony Ericsson Mix (Walkman)

ZÁKLADNÉ INFO o mid-ende Hudobný mobil, nástupca modelu Yendo, s 3'' dotykovým displejom, 3 Mpix fotoaparátom, hudobnými funkciami a podporou Wi-Fi.

Základné parametre:

konštrukcia: klasická s dotykovým displejom,

OS: vlastný,

procesor: ???

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz,

rozmery: 96 x 53 x 14 mm,

hmotnosť: 88 gramov (zistená: ???),

displej: odolnejší dotykový (kapacitný) TFT, 262 144 farieb, 240 x 400 b., uhlopriečka 3'' (76 mm),

fotoaparát: 3 Mpix, tlačidlo spúšte, záznam videí,

pamäť: 100 MB + microSD karta (do 32 GB),

správy: SMS, MMS, e-mail,

globálny prenos dát: GPRS, EDGE,

lokálny prenos dát: Bluetooth, microUSB, Wi-Fi,

hudba: MP3/AAC prehrávač, 3,5 mm jack, FM rádio (s RDS),

ostatné : Java, internetový prehliadač Obigo Q7, Google Talk,

batéria: ???

výdrž: do 465 h pohotovosti / 13 h hudby / 9 h hovoru / 4 h sledovania videí

SAR: ??? W/kg (norma 2 W/kg),

Cena a dostupnosť: leto 2011 za odhadovaných 100 eur

Neobsahuje/nepodporuje:

xenónový / LED blesk, pravdepodobne ani autofókus, UMTS, HSDPA, HSUPA, GPS, otázna je minimalizácia aplikácií a prehliadač dokumentov,

Softvérová verzia testovaného telefónu:

zatiaľ netestovaný

Obsah balenia:

zatiaľ neznámy

Sony Ericsson Mix s prívlastkom Walkman je novinka s vlastným operačným systémom, ktorá sa vracia do čias minulých. Akurát už musíte zabudnúť na klasickú konštrukciu a spoľahnúť sa len na dotykový displej s rozlíšením 240 x 400 bodov. Keď to porovnáme s vydarenou W995-kou, tak sme prišli o klávesnicu a displej sa zväčšil skôr rozmermi (2,6'' vs. 3'') než rozlíšením (240x320 vs. 240x400). To za veľký pokrok považovať nemôžeme, a tak veríme, že Mix zaujme svojou cenou a internetovými službami. Aj slúchadlá v balení budú zrejme naznačovať nižšiu cenovú kategóriu, než v akej sa pohyboval model W995.

Sony Ericsson Mix je jasným nástupcom vlaňajšieho modelu Yendo, s vylepšeným displejom (Yendo: 2,6'' 240 x 320 b.), fotoaparátom (nárast o 1 Mpix), Wi-Fi a nejakými hudobnými a internetovými službami navyše. Ako štandardný Walkman mobil sa môžete spoľahnúť na prítomnosť funkcií SensMe (určovanie nálad skladbám) a TrackID (vyhľadávanie hudby).

Telefón je vybavený klávesom Zappin. Jednoduchým stlačením tohto tlačidla je možné prehrať ukážku refrénu nasledujúcej skladby a rozhodnúť sa, či ide o obľúbenú pesničku, ktorú si chcete vypočuť. Funkcia karaoke umožňuje okamžite stlmiť hlasitosť vokálnej stopy ľubovoľnej piesne, tak aby ste mohli s hudobným sprievodom spievať svoju obľúbenú melódiu. Zvlášnosťou je nápis na tomto tlačidle, ZAP, ktorý u nás bude skôr evokovať zapnutie mobilu než nejakej hudobnej funkcie.

Vzhľad a dizajn telefónu sa dá personalizovať pomocou rôznych vymeniteľných farebných pásov, ktoré sú dodávané spolu s telefónom.

Sony Ericsson Mix bude globálne dostupný na vybraných trhoch od tretieho štvrťroka.

Diskusia k článku:

Martin Hombauer 09.06.2011 - 13:23

Celkom som s ním spokojn len hned na druh den mi odišiel softvér :/ teraz je už doma a zatial ide a dúfam že pojde...v reprakoch som sa dost sklamal nie moc silno hrajú ...batéria vidrži dosť dlho

anonymous09.06.2011 - 21:03 Trvalý odkaz

Trescoox: ludia... už nech je v predaji... týmto to sony ericsson zabil... mobil s takými funkciami za 100e? tak tento chcem...

Celá diskusia 53 príspevkov