OnePlus 5 dostane odomykanie tvárou

Na to, aby ste mohli novú funkciu využívať, si nebudete musieť kúpiť novší OnePlus 5T. Odomknutie tvárou bude dostupné aj pre päťku.

Odomknúť telefón letmým pohľadom na obrazovku telefónu už môžu majitelia OnePlus 5T. Kvôli displeju s pomerom strán 18:9 sa čítačka odtlačkov presťahovala na zadnú stranu, a tak pribudla ďalšia možnosť odblokovania - tvárou.

Šéf spoločnosti Carl Pei na svojom Twitter účte včera oznámil, že odomykanie tvárou, ktoré spopularizoval Apple so svojim iPhonom X, príde aj na OnePlus 5. Zatiaľ nepoznáme presný termín ani bližšie informácie. Podľa videa je funkcia naozaj rýchla.

Face Unlock od OnePlus nie je tak bezpečné ako Face ID na iPhone X, ktoré skenuje tvár pomocou TrueDepth kamery s množstvom senzorov na presné zmapovanie vašej tváre. Je to však pre fanúšikov značky dobrá správa. Pri odomykaní zariadenia budú mať viac možností na výber.

Pri OnePlus pôjde len o softvérovú funkciu bez nutnosti špeciálneho hardvéru. O starších modeloch 3 a 3T sa ale Carl Pei nezmienil, je tak pravdepodobné, že sa dočkajú len majitelia OnePlus 5.

Zdroj: twitter.com

Diskusia k článku:

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne 25.12.2017 - 13:39

Len doplnim, v najnovsej aktualizacii oxygen 5.0 pre Oneplus 5, este tato funkcia nie je.

kuko25.12.2017 - 22:54 Trvalý odkaz

a už dostal aj žalobičku že to ukradli :D :D :D

Marek27.12.2017 - 18:22 Trvalý odkaz

Neviem či odomykanie tvárou nemá android už 10 rokov...

Celá diskusia 6 príspevkov