Takto fotí Asus Zenfone 4

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Asus Zenfone 4 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: duálny

hlavný 25 mm: 12 Mpix (4:3), senzor IMX362, AF (PDAF), OIS, clona f/1.8, 4K video,

širokouhlý 12 mm: 8 Mpix (4:3), AF, clona f/2.2, Full HD video

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), clona f/2.0, Full HD video

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Asus Zenfone 4.

Krátky komentár:

Zaujímavý zjav. Popri LG G5, G6 či V30 a Moto X4 tu máme ešte aj zástupcu značky Asus, ktorý ponúka vedľa štandardného fotoaparátu druhý širokouhlý. A kto sleduje Fony.sk vie, že túto kombináciu máme najradšej. Asus Zenfone 4 síce nedosahuje kvalitu fotografií LG G6, ale i tak je to príjemné prekvapenie.

Asus nás potešil aj pestrým prostredím fotoaparátu s množstvom možností. Nechýba tu napríklad vodováha, pohodlné ovládanie účinného HDR či prepnutie na prednú kameru pekne poruke.

Mrzí ma nízky dynamický rozsah fotoaparátu, zachraňuje to HDR a výrazný pokles technickej kvality snímok po prepnutí na širokouhlú kameru.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu