Takto fotí (Lenovo) Motorola Moto G5S Plus

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu (Lenovo) Motorola Moto G5S Plus s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: duálny 13 Mpix (4:3, BW + RGB), LED blesk, Full HD (60 fps) / 4K (30 fps), AF, clona f/2.0

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), LED blesk, Full HD video (30 fps), clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: (Lenovo) Motorola Moto G5S Plus.

Krátky komentár:

Ak sledujete moje články Takto fotí, tak určite viete, čo si myslím o duálnych fotoaparátoch. Najradšej mám klasiku + druhý s krátkym ohniskom (ako telefóny LG alebo Moto X4), páči sa mi aj riešenie Applu a Samsungu (jeden normálny a druhý fotoaparát s dvojnásobnou ohniskovou vzdialenosťou). Keď však vidím na telefóne vzadu dva fotoaparáty, pričom druhý je čiernobiely alebo dokonca rovnaký, mám sa na pozore. Začali s tým Honor a Huawei, pokračuje v tom Lenovo a ďalšie čínske značky. Ešte nikdy som nevidel, že by to prinieslo významnejší osoh. No na lacných smartfónoch je to doslova zbytočnosť. A platí to aj v tomto prípade. Pozrite si ukážkové fotografie s umelým rozmazaním pozadia. A to som vybral tie najvydarenejšie!

Ak sa však na Lenovo G5S Plus pozrieme ako na tradičný fotomobil za 319 eur, je to klasický zástupca nižšej strednej triedy, ktorý sa za fotografie i videá z predného aj zadného fotoaparátu nemusí vôbec hanbiť. Aj HDR je citlivé, účinné a využíval som ho takmer pri každom zábere. Výhrady nemám ani k prostrediu fotoaparátu. Len sa nenechajte zlákať na softvérové efekty. Občas môžu prispieť k zaujímavej úprave, no všeobecne je to stále parketa pre drahšie a výkonnejšie smartfóny.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Peter Križian 06.11.2017 - 20:39

Ale tieto fotky podľa mňa vôbec nie sú zlé.. o to viac že ide o mobil za 300 eur... mňe sa to teda viac než páči, vďaka :)

Matus09.11.2017 - 17:41 Trvalý odkaz

zaujimalo by ma cisto porovnanie fotoaparatov G5 plus a G5S plus, teda ktory ma lepsi? a berte do uvahy prosim aj zhorsene svetelne podmienky, dakujem pekne za odpoved

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease09.11.2017 - 19:12 Trvalý odkaz

Cez deň je to v podstate rovnaké. Dual foťák ~ prínos NULA.
V noci fotí lepšie G5 Plus f/1.7 Vs f/2.0 G5s plus

Celá diskusia 4 príspevky