Takto fotí LG Q6

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu LG Q6 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), LED blesk, video Full HD (16:9, 30 fps), HD (18:9, 30 fps), AF, clona f/2.2

Predný fotoaparát: 5 Mpix(4:3), 100° záber, clona f/2.2, video Full HD (16:9, 30 fps), HD (18:9)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: LG Q6.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie dvojitým stlačením hlasitosti nadol určite občas využjete. Prostredie fotoaparátu nie je nijak nápadité, neponúka ani manuálny režim, no mne v ňom nič podstatné nechýba. HDR sa dá zapnúť natrvalo. Na prednú kameru prepnem potiahnutím prsta zhora nadol. Alebo opačne. Predná kamera je nenormálne širokouhlá, to sa vám určite bude páčiť. Na video netreba prepínať, stačí ťuknúť do tlačidla nad spúšťou fotoaparátu. S pomerom strán 16:9 vytvárate snímky veľké 9,7 Mpix. To je dnes už taký bežný štandard. Po dotyku obrazovky môžete doladiť expozíciu. To už chýba jedine smartfónom Sony, takže opäť štandard. A pri tvorbe videa som mal trochu problém s automatickým zaostrovaním, no po označení nejakého objektu prstom naň LG Q6 zaostrí a AF uzamkne. Po dotyku tlačidla AF sa automatické zaostrovanie opäť spustí.

A spokojný som nielen s prostredím fotoaparátu, ale aj s príjemnými rozmermi a tvarmi smartfónu, a tiež kvalitou fotografií. Tie nájdete v plnej kvalite nižšie.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease 19.10.2017 - 16:25

v celku obstojné fotky. Cena slušne klesla aj u dual-sim verzie LG Q6 M700A na 239€

Celá diskusia 1 príspevok