DxOMark: iPhone 8 a 8 Plus sú najlepšie fotomobily súčasnosti

Uznávaní foto testeri vyskúšali fotoaparáty v nových iPhonoch. Výsledky ich jednoznačne zaradili na vrchol rebríčka fotomobilov. Telefóny tak predbehli doterajších kráľov HTC U11 a Google Pixel.

Dvojica noviniek iPhone 8 a 8 Plus ponúka niekoľko vylepšení, medzi ktoré patrí aj nový fotoaparát. Podľa výsledkov testov DxOMark ide o najlepší fotoaparát, aký kedy vôbec testovali. Novinky od Apple tak právom zaradili na vrchol rebríčka fotomobilov, ktoré so skóre 92 (iPhone 8) a 94 (iPhone 8 Plus) prekonávajú predchádzajúcich kráľov HTC U11 a Google Pixel.

Spoločnosť Apple podľa DxOMark priniesla pôsobivú technológiu spracovania obrazu, ktorá ukazuje lepšiu expozíciu, lepší dynamický rozsah a nižší šum, než mal fotoaparát v iPhone 7. Okrem toho testeri zistili, že iPhone 8 má veľmi presný autofókus a iPhone 8 Plus ponúka najlepší zoom a bokeh efekt, aký kedy v telefóne videli. Na základe toho novinky od Apple odporúčajú všetkým používateľom, ktorí so svojim smartfónom radi fotografujú. Aj napriek vynikajúcej kvalite obrazu a najlepšiemu HDR však dodávajú, že vidia priestor na zlepšenie.

Rebríček najlepších smartfónov sa zmenil, no DxOMark dodáva, že netestovali ešte niekoľko aktuálnych zariadení. V porovnaní chýbajú napríklad Galaxy Note 8 či Galaxy S8. Je však pravdepodobné, že po príchode iPhone X sa všetko zmení, pretože duálny fotoaparát v tomto zariadení je podľa Apple ešte o niečo lepší než ten, ktorý ponúka iPhone 8 Plus.

Na ceste je tiež druhá generácia minuloročného kráľa Google Pixel a prekvapiť môžu aj ďalší výrobcovia. Model 8 Plus už máme v redakcii a možno pripravíme aj nejaké fotoporovnanie.

Zdroj: dxomark.com

Diskusia k článku:

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease 29.09.2017 - 20:37

Hlavne v tabulke sú už iba fony testované novou metodikou. Tieto sú v oboch tabulkách: HTC U11 90 bodov teraz - 90 predým 90 Google Pixel - 89 85 iPhone 7 - 85 82 Samsung S6 Edge - 86 73 iPhone 6 - 82 61 Nokia 808 Pureview - 77 Takže iba potvrdzujú čo som písal X krát - dobrý business plán. Nové mobily vždy fotia lepšie aj keby to pravda nebola. A do starších si môžu kopnúť aj tak to nikomu ničomu neublíži..

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease30.09.2017 - 11:53 Trvalý odkaz

Tie ešte neboli 'testované'.
Ale ak po novom, zrazu fotí iP7 lepšie ako S6 Edge (mínus 4 body) zjem si oko. A tých MÍNUS 16 bodov Nokii 808 ~ to už ani vtipné nie je.

Scotty30.09.2017 - 12:19 Trvalý odkaz

vobec nechápem tomu dxomark hodnoteniu ....už mi to vobec nepríde ako doveryhodný zdroj ako som sa doteraz podla toho riadil...pekný chaos narobili

martian30.09.2017 - 12:28 Trvalý odkaz

Problem moze byt v tom, ze hodnotenie daju ako absolutne cislo a nie relativne. Dnes by telefon, pri aktualnych technologiach, ziskal povedzme 99 bodov. O rok, o dva, s lepsimi technologiami, by mal 102? 110?

Celá diskusia 8 príspevkov