Takto fotí Samsung Galaxy Note 8

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Samsung Galaxy Note 8 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: primárny 12 Mpix (4:3, clona f/1.7, AF, OIS, Dual Pixel), sekundárny 12 Mpix (4:3, clona f/2.4, 2x priblíženie, AF, OIS), video Full HD (60 fps) / 4K (30 fps)

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), AF, clona f/1.7, QHD video

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Samsung Galaxy Note 8.

A určite si otvorte aj fotoreportáž Takto fotí Samsung Galaxy Note 8: reportáž z Islandu.

Krátky komentár:

Veľmi, veľmi vydarený fotomobil. Rýchle spustenie dvojitým stlačením vypínača je dnes už tradičná vec, ja som si na to zvykol už na Galaxy S8. Krásny veľký displej poslúži dobre ako hľadáčik aj na priamom slnku. Novinkou je približovanie posúvaním spúšte hore/dole nielen pri fotografovaní, ale aj pri zázname videa. Výhradu mám k zapínaniu HDR a časovača - nájdete ich v nastaveniach mobilu (nie v ľavej bočnej lište) a zapínate ich zvlásť pre predný a zvlášť pre zadný fotoaparát. Predná kamera zaostruje. Narozdiel od Sony dokážete zaostrovanie ovplyvniť dotykom obrazovky. Dotykom označíte objekt, na ktorý má fotoaparát zaostriť, a to v prípade všetkých fotoaparátov, aj pri fotografovaní, aj pri zázname videa. Skrátka, všetko funguje, ako si predstavujem. Ukážku nájdete na konci článku.

Veľkosť telefónu mierne limituje použitie - malé smartfóny sú často pohotovejšie, veľké zas prinášajú viac možností pri prezeraní a úprave snímok. S fotografiami z Note 8 som veľmi spokojný. Večer má možno súperov, ktorí ho prekonajú, ale to platí skôr o sekundárnom fotoaparáte s dvojnásobnou ohniskovou vzdialenosťou. Veľkým prekvapením je makro na teleobjektíve. A k tomu ešte pridajte celkom šikovné rozmazanie pozadia, a úspech je zaručený. Mňa by síce viac potešil druhý fotoaparát so širokouhlým objektívom, ale vďaka nádherným makro záberom vidím význam aj v tomto riešení.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Nightmare 23.09.2017 - 01:34

tak to uz ano...uzasne fotky aj v noci

Lukas23.09.2017 - 19:24 Trvalý odkaz

podobne vecerne snimky spravim aj na honore 9 zo stativom,ta posledna vecerna ja akasi skareda rozumiem ze asi to je fotene z ruky

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne24.09.2017 - 01:36 Trvalý odkaz

foto03.jpg - presne kvoli tomuto som predal s7 edge. male detaily sa po odsumeni a naslednom doostreni uplne rozhasia..

apollo724.09.2017 - 02:13 Trvalý odkaz

Test Galaxy S8 vs. iPhone 8 Plus
Exposure & Contrast 89 vs. 89
Color 85 vs. 78
Autofous 93 vs. 74
Texture 92 vs. 64
Noise 92 vs. 68
Arifacts 75 vs. 73
Flash 87 vs. 84
Zoom - * 51
Bokeh - * 55
Celkove skore 88 vs. 96? WTF?!

Celá diskusia 8 príspevkov