Takto fotí Nokia 5

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Nokia 5 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), 1.12um, PDAF, Full HD video (30 fps), clona f/2.0, uzávierka 1/8000 - 1/10 s, dvojfarebný blesk

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), 1.12um, FOV 84°, AF, clona f/2.0, Full HD video (30 fps)

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Nokia 5.

Krátky komentár:

Jednoduché prostredie, ničím výnimočné nápady,pokrivená vodováha, ale celkom pekné snímky. HDR občas rozhádže farby, nezapínajte ho, kým nemusíte. Najväčším prekvapením je zaostrovanie prednej kamery.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu