Takto fotí (Lenovo) Motorola Moto Z2 Play

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu (Lenovo) Motorola Moto Z2 Play s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (4:3), LED blesk, AF (PDAF), laserové zaostrovanie, spomalené HD video (120 fps) / Full HD (60 fps) / 4K (30 fps), clona f/1.7, 1/4000 - 1/3 s

Predný fotoaparát: 5 Mpix (4:3), LED blesk, video Full HD, clona f/2.2

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: (Lenovo) Motorola Moto Z2 Play.

Krátky komentár:

Rýchle spustenie otočením zápästia aj prostredie fotoaparátu chválime. Páči sa mi doladenie expozície po označení objektu, ktoré platí aj pre prednú kameru či video. Podržaním prsta expozíciu aj zaostrenie uzamknete. Ako na iOS a ako to mám najradšej. Žiaľ, kvalita fotografií zaostáva, dynamický rozsah snímača je malý, HDR nepomáha a panorámu ani radšej neskúšajte. Mám pocit, že predchodca robil lepšie fotografie. Zaujímavosťou je duálny predný led blesk a solídna predná kamera.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Borland 17.08.2017 - 20:23

Prdny blesk? Preklep sa obcas podari :) Alebo neslo o preklep a blesk je taky zly? :)

Celá diskusia 4 príspevky