Dilema: Xiaomi Redmi Note 4 vs. Nokia 6

V dnešnom dueli sa stretoli zástupcovia Xiaomi a znovuzrodenej značky Nokia. Oba ponúknu 5,5-palcový Full HD displej. Jeden stavil na silnú batériu, druhý na lepší fotoaparát.

Máte dvoch favoritov na nový mobil, no stále sa neviete rozhodnúť pre ten správny a urobiť finálnu voľbu? Napíšte nám na redakcia@fony.sk. Každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu dilemu, zvážime klady a zápory každého kúsku a spracujeme ich formou takéhoto článku.

Náš čitateľ Marek sa napríklad nevie rozhodnúť medzi Xiaomi Redmi Note 4 a novou Nokiou 6.

Xiaomi Redmi Note 4 ponúka 5,5-palcový Full HD displej. Xiaomi pod neho umiestnilo len senzorové ovládacie tlačidlá, čítačka odtlačkov prstov skončila na chrbte.

Mobil skúša zaujať veľkou 4100 mAh batériou, no jeho hmotnosť na našej redakčnej váhe sa zastavila na 173 gramoch, čo by malo byť veľmi podobné, ako u konkurenčnej Nokie.

Ak chcete využívať aj 800 MHz LTE pásmo, ktoré niektorí naši operátori využívajú hlavne na vidieku, uistite sa, že siahate po Global verzii mobilu. V serióznych slovenských e-shopoch stojí približne 180 eur.

Xiaomi Redmi Note 4 - veľký displej, veľká batéria

Takto fotí Xiaomi Redmi Note 4 + videá z mobilu

Ponúkne 32-gigabajtové vnútorné úložisko a 3 GB operačnú pamäť. Využiť môžete dve SIM karty, alebo jednu spolu s microSD kartou. Tá ponúkne ďalší priestor pre vaše fotografie a videá.

Tie môžete zachytiť 13-megapixelovým zadným alebo 5-megapixelovým predným fotoaparátom. Oba ponúknu clonu f/2.0 a dokážu nahrávať Full HD videá. Čínsky výrobca používa vlastnú grafickú nadstavbu MIUI.

Nokia 6 stála na začiatku obnovenej značky, ktorú musí poznať snáď každý. Ak by ste si vybrali novú šestku, získate rovnako veľký 5,5'' displej s Full HD rozlíšením.

Nokia však bude výkonnejšia, Snapdragon 430 doplnia 4 GB RAM a 32 GB vnútorné úložisko. Aj táto novinka je dostupná vo verzii s dvomi SIM kartami.

Očakávame, že 16-megapixelový fotoaparát bude vytvárať veľmi slušné snímky, tak ako sme na to boli zvyknutí z časov, kedy sme logo Nokie videli iba na windowsfónoch. Maximom pre video je Full HD rozlíšenie a pravdepodobne 30 fps.

Batéria má len 3000 mAh, mala by však podporovať rýchle nabíjanie. V našich e-shopoch sa jej cena pohybuje vyššie, začína na približne 250 eurách.

Z tohto duelu by sme si vybrali rýchlejšiu Nokiu, podľa všetkých ohlasov aj s lepším fotoaparátom. Hoci si za ňu musíte priplatiť o niečo viac.

Diskusia k článku:

Aladar Mrkvicka 06.08.2017 - 14:01

Zaujímalo by ma podľa čoho usudzujete že bude nokia rýchlejšia?Nokia ma Snapdragon 430 a xiaomi Snapdragon 625 ktorý je rýchlejší.Rovnako nokia za cca 250EUR má 3GB RAM a nie 4.Verzia so 4 GB RAM bude drahšia ak vôbec bude v predaji u nás.

ondrakomous06.08.2017 - 14:24 Trvalý odkaz

co sem koukal na gsm arenu, tak lepe vychazela nokia 5 jak nokia 6, respektive do nokie 6 se nevyplati investovat, nejlepe z aktualnich midrange vychazel samsung j5-2017, pomer cena/vykon vynikajici, nebo motorola g5, g5 plus. xiaomi proc? me by vadilo, ze na predni strane nemam logo vyrobce.

Jamie06.08.2017 - 17:09 Trvalý odkaz

Redmi Note 4 ale verziu zo Snapdragonom 625 a LTE 800Mhz

Celá diskusia 13 príspevkov