Takto fotí Honor 9: večer v meste

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor 9 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (RGB) + 20 Mpix (čiernobiely), 12 alebo 20 Mpix (4:3) / 9 Mpix (16:9), LED blesk, 4K video, AF (PDAF), clona f/2.2, 1/4000 - 30 s

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), Full HD video, clona f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor 9.

Krátky komentár:

Fotoaparát na extrémne klzkom Honore 9 spustíte dvojitým stlačením hlasitosti nadol. Ťahom prsta do strany zobrazíte režimy, do druhej zase nastavenia. V tých zistíte, že keď plánujete snímať zábery s pomerom strán 16:9 (pomer strán displeja samotného telefónu a väčšiny televízorov aj monitorov), musíte si namiesto 20 či 12 Mpix (4:3) vybrať len 9 Mpix. Ale aj to vám bude nakoniec určite stačiť.

Čiernobiele zábery majú 20 Mpix, ale sú neostré. Viackrát sme na testovacej vzorke skúšali porovnať rovnaký záber vo farbách a v odtieňoch sivej, vždy bola farebná snímka ostrejšia, detailnejšia a zo všetkých možných pohľadov lepšia. Aspoň máte o starosť menej. To isté platí o dvojnásobnom priblížení, ktoré vás láka v hľadáčiku pod tlačidlom 1x / 2x. Je to len digitálny výrez, ktorý nemáte dôvod využívať. Dva fotoaparáty v zadnej stene totiž ponúkajú rôzne snímače, ale rovnakú ohniskovú vzdialenosť. Skrátka, ani čiernobielymi, ani priblíženými fotografiami si nemusíte lámať hlavu. A rovnaký názor mám aj na nepresný režim portrét či širokuhlú clonu. Digitálne rozmazanie pozadia pôsobí vo väčšine prípadov komicky.

Takže, máme tu celkom slušný automatický režim, prekvapivo dobrý manuálny (pod názvom profesionálna fotografia) aj tzv. nočný záber. Aj predná kamera je celkom schopná, len musíte stále vypínať otravný režim Portrét. Panoráma nedokáže spojiť snímky vo vertikálnom smere, točiť sa musíte jedine zľava doprava.

Z fotoaparátu Honoru 9 som tak v podstate celkom sklamaný. Ale pokiaľ ide o vytváranie 12, resp. 20 Mpix záberov s pomerom 4:3 v automatickom alebo profesionálnom režime (napríklad večer na statíve), nemám mu až tak veľmi čo vyčítať.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Lukas 27.07.2017 - 20:56

by som povedal na urovni honoru 8 tiez mam take nocne zabery zo stativom skor sa asi oplati p10

ondrakomous28.07.2017 - 19:35 Trvalý odkaz

musim rict, ze jsem pred nedavnem zkousel honor 8 a ten mobil je prakticky bezchybny brutalni vykon, solidni vzhled, fantasticky kamery, krome toho, ze cela konstrukce je nachylna na otisky a opravdu bych se bal padu telefonu na zem, ale jinak zpracovanim a vsim ostatnim je to srovnatelny s absolutni spickou, je vubec pekny, ze huawei se dotahl na samsung, apple. k ty naprosty mobilni dokonalosti samsungu s8 uz chybi jenom malej krucek. honor 9 mi prijde jako genialni marketingovy tah, telefon radove o nekolik set levnejsi jak ostatni vlajkovy lode, lehce prelesteny honor 8, "cista masovka", kdyz cena spadne nekam na 350, tak se bude prodavat jak teply polomrazeny housky v supermarketu.

Celá diskusia 3 príspevky