Takto fotí Samsung Galaxy J5 (2017)

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Samsung Galaxy J5 (2017) s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), LED blesk, Full HD video (30 fps), clona f/1.7, AF

Predný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), LED blesk Full HD video (30 fps), clona f/1.9

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Samsung Galaxy J5 (2017).

Krátky komentár:

Rýchle spustenie dvojitým stlačením hlavného tlačidla, vyladené prostredie a pekné snímky - to sú základné výhody najnovšej verzie Galaxy J5. Hlavne fotografie a videá z prednej kamery milo prekvapili. Prepnúť na ňu môžete vertikálnym ťahom prsta, nemusíte hľadať ikonu. V režimoch fotoaparátu nájdete jednoduchý manuál, slušnú panorámu (tá dokáže spájať aj fotky dohora, napríklad pred nejakou televíznou vežou), sériové snímanie, HDR či nočný režim. V režimoch prednej kamery môžete využiť široké selfie, ktorého ukážku nájdete nižšie. Zaujímavosťou je aj predný blesk, ktorý svieti neustále, nielen pri cvakaní. To je fajn. HDR funguje dobre a je vidieť, že aj v najlacnejších modeloch Samsung využíva riešenia bez kompromisov. Záznam videa vo Full HD rozlíšení úplne stačí, displej ponúka aj tak len HD rozlíšenie. Jeho čitateľnosť na slnku nie je najhoršia, aj keď Samsung vie túto funkciu zvládnuť aj ešte o čosi lepšie. Celkovo k fotoaparátu v J5 (2017) nemám vážnejšie výhrady. Nie je to najlepší fotomobil od Samsungu, ale keďže ide aktuálne o druhý najnižší model, bolo by hlúpe očakávať viac. A vďaka nízkej clone zadného aj predného fotoaparátu je pozadie na záberoch efektne rozmazané.

Časovač nájdete až hlbšie v nastaveniach, kde môžete zapnúť aj užitočné čiary mriežky, zapísanie GPS polohy či (podľa mňa) zbytočné plávajúce tlačidlo spúšte. Rýchle otvorenie fotoaparátu dvojitým stlačením hlavného tlačidla zas môžete vypnúť. Tlačidlami hlasitosti môžete buď približovať, fotografovať, spustiť / zastaviť nahrávanie videa alebo im ponechať funkciu regulácie hlasitosti aj po spustení fotoaparátu.

Režimy fotoaparátu (HDR, Panoráma a podobne) môžete nielen upraviť, ale ich aj vložiť na domácu obrazovku. Po odomknutí telefónu tak môžete mať na displeji rovno tlačidlo pre Selfie alebo HDR fotografiu.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Nightmare 12.07.2017 - 17:18

vyborne fotky na takyto fon

ondrakomous12.07.2017 - 19:24 Trvalý odkaz

hlavne cenovka 250 na samsung nevidane nizko, myslim, ze to bude dobry midrangekiller.

Profile picture for user mar.bartian@gmail.com

oxy13.07.2017 - 16:07 Trvalý odkaz

zaujimavy ten LG X Mach, taka reinkarnovana G4

Celá diskusia 6 príspevkov