Takto fotí OnePlus 5: deň aj večer pri mori

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu OnePlus 5 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: duálny, 16 Mpix (4:3) f/1.7, Sony IMX 398 + 20 Mpix (4:3) f/2.6, Sony IMX 350; uzávierka 1/8000 - 30 s, dual LED blesk, video 4K (30 fps) / Full HD (60 fps), AF (PDAF)

Predný fotoaparát: 16 Mpix (4:3), video Full HD (30 fps), f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: OnePlus 5.

Krátky komentár:

Veľmi milé prekvapenie. Začnem prednou kamerou - zaostrená na objekt to jedného metra pred ňou vytvára pekné autoportréty s rozmazaným pozadím. Predná kamera nepochybne poteší aj clonou f/2.0 a záznamom pekného Full HD videa.

Zadné fotoaparáty sú dva. Širokouhlý vytvára 16 Mpix zábery veľké 4 - 6 MB, teleobjektív s dokopy dvojnásobným priblížením (hovorí sa o 1,6-násobnej optike a digitálnej interpolácii k tomu) vytvára 20 Mpix zábery veľké 3 - 9 MB. Nechýba záznam 4K videa či Full HD so 60 fps. Prostrediu nemám čo vyčítať. Všetko potrebné je naľavo alebo napravo, do nastavení netreba takmer vôbec vstupovať. Po dotyku obrazovky označíte objekt, na ktorý fotoaparát zaostrí. Následne sa zobrazí lišta pre doladenie expozície. Platí to aj pre video. Podržaním prsta expozíciu aj zaostrenie uzamknete. Presne, ako na iOS aj niektorých androidových smartfónoch. A tak je to aj najlepšie.

V galérii fotografií nižšie si všimnite aj večerné zábery s dlhými expozíciami, ako aj porovnanie umelého hĺbkového efektu (Bokeh) so snímkou JBL reproduktora s 2x priblížením.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia, skúmať detaily a analyzovať EXIF.

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Nightmare 05.07.2017 - 21:13

video nic moc ale fotky to robi pekne

Borland07.07.2017 - 00:06 Trvalý odkaz

Trochu offtopic, Riso, ked poklepes po lunete hodiniek Gear, neozyva sa ti ziadny zvuk? U mna je medzi lunetou a hodinkami vola, vytvara to klikavy zvuk, lezie mi to na nervy.

Celá diskusia 13 príspevkov