Takto fotí Lenovo Moto G5 Plus + videá z mobilu

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Lenovo Moto G5 Plus s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (4:3), LED blesk, video FHD (60 fps) / 4K (30 fps), AF, clona f/1.7

Predný fotoaparát: 5 Mpix (4:3), Full HD video (30 fps), clona f/2.2

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Lenovo Moto G5 Plus.

Krátky komentár:

Prostredie fotoaparátu v Lenove Moto G5 Plus sa mi páči. Škoda len slabého displeja, na silnom slnku to nie je žiadna sláva a fotografovanie letnej dovolenky si bude žiadať istú dávku tolerancie. Ale vďaka slušnej optike sú fotky pekne ostré. Kritiku si zaslúži zaostrovanie (občas menej presné, blízke objekty radšej cvaknite viackrát) a vyváženie bielej farby, ktoré by sa mohlo občas krotiť. Páči sa mi rýchle doladenie expozície po dotyku obrazovky - pri fotke aj videu, pri prednej aj zadnej kamere. Stále výnimočné.

Pri porovnaní s rovnakými zábermi z Moto G5 musím povedať, že menšia clona (lepšia svetelnosť) neprináša až taký efekt, a ak chcete radšej menší a lacnejší model Moto G5, neváhajte. Fotoaparát G5 Plus nie je nijak obzvlášť lepší. Občas dokonca horšie trafil vyváženie bielej farby. Výhodou G5 Plus je záznam Full HD videa so 60 fps a pokiaľ máte doma 4K telku, asi ešte radšej zvolíte toto rozlíšenie.

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Borland 08.05.2017 - 13:17

Skoda, ze tu nie su fotky za tmy, resp. horsich svetelnych podmienok. Na jednom videu som videl porovnanie fotiek G5 plus a S7 edge, a aj napriek rovnakej svetelnosti f/1.7 boli fotky G5 plus viditelne viac zasumene.

dk10.05.2017 - 04:18 Trvalý odkaz

tiez sa privravam sa fotky z interieru (rodinne oslavy/momentky deti ako sa hraju), pri Lenove mam neprijemnu skusenost u vibe x2 s vyzehlovanim tvari, takze ludia vypadaju ako voskove figuriny a vlasy sa zlievaju do jedneho celku. Nechcem sa zas popalit, len je tazke najst take foto na porovnanie. vacsinou su tu krajinky a nejake makra, a tie uz maju nastastie aj priemerne mobily na slusnej urovni.

Profile picture for user marek.ceman@gmail.com

Wayne10.05.2017 - 10:55 Trvalý odkaz

dk, take fotky odfotis len s niecim co rychlo ostri, top xperie alebo s7, s8. Samsungy tiez zehlia detaily. Fotku sice mas ale tvare su vdaka 26mm natiahnute, a vyzehlene od detailov, snimka umelo prisvetlena. Xperie trosku viac sumia a snimka z nich po zvacseni vyzera ako hrba nitiek v latke, je to take divne. Samozrejme, obe snimky budu pouzitelne na vytlacky 10x15, aj na socialne siete, bez problemov. Pri detoch je potrebne rychle ostrenie, tam zlyhava drviva vacsina mobilov. Ten test co sem dal fonyboy je fajn. Ale lepsie je ist do predajne a skusit si pristroj v ruke, zvycajne su novinky vystavene v elektrach. Aj ked je snimka pekna, a kupis si telefon podla recenzie, aby si zistil, ze 2 sekundy kym zaostri, to si si radsej mohol kupit kompakt s 1" snimacom.. (prva generacia SONY RX100 je za ~ 350).

Celá diskusia 4 príspevky