Takto fotí Lenovo Moto G5 + videá z mobilu

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Lenovo Moto G5 s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 13 Mpix (4:3), LED blesk, Full HD video (30 fps), AF (PDAF), clona f/2.0, 1/6000 - 1/1,5 s

Predný fotoaparát: 5 Mpix (4:3), Full HD video (30 fps), clona f/2.2

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Lenovo Moto G5.

Krátky komentár:

Smartfóny série Moto štandardne ponúkajú rýchle spustenie fotoaparátu dvojitým otočením zápästia. Inak tomu nie je ani na G5-ke. Prostredie fotoaparátu je jednoduché, ale funkčné. Prepnutie na prednú kameru pekne vpravo dole, zmena režimov (foto, video, panoráma, spomalenie, pro) vpravo hore, prepínanie HDR a blesku zase pekne vľavo. Nastavenia vysuniete ťahom prsta zľava doprava, opačným ťahom zobrazíte poslednú fotografiu. Pohybom prsta zdola nahor zase plynule približujete. Po dotyku displeja zaostríte na označený objekt a následne môžete doladiť expozíciu. Platí to aj pre záznam videa, dokonca aj na prednej kamere. To dnes ponúka len zopár telefónov na trhu.

Škoda mizernej kvality zvuku videa, obrazu nemáme veľmi čo vyčítať. Za dvesto eur mám pred sebou prekvapivo slušný fotomobil.

Na nasledujúcich snímkach môžete porovnať HDR (dva páry rovnakých záberov plus dva zábery prednej kamery v našej redakcii), makro (teplomer), správanie pri slabom svetle a posúdiť môžete aj kvalitu spájania panorámy (trvalo mu to asi minútu).

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

jozkomrkvicka 13.04.2017 - 21:34

fuuu,tak kvalita foto aj videa G5 ked berieme aky lacny fon je to je velmi milym prekvapenim, G5 plus bude jednym z bestsellerov tento rok v strednej triede.. uprimne fotaky xiaomi, leeco ci zte a pod ciny mozu len tisko zavidiet..

Celá diskusia 1 príspevok