Takto fotí Honor 6X + videá z mobilu

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Honor 6X s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát: 12 Mpix (4:3) + 2 Mpix, 1/4000 s - 8 s, Full HD video (30 fsp), AF (PDAF), f/2.2

Predný fotoaparát: 8 Mpix (4:3), Full HD video (30 fps), f/2.0

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Honor 6X.

Krátky komentár:

Honor 6X ponúka slušnú dvojicu fotoaparátov. Problém nemám ani s prostredím fotoaparátu, poteší aj rýchle spustenie dvojitým stlačením hlasitosti nadol v zhasnutom stave.

Už pri pohľade na prvú fotografiu oranžovej budovy, ktorú robím vždy z rovnakého miesta je jasné, že ide o široký objektív. Tretia a štvrtá snímka zase porovnáva účinnosť HDR. Zeleninu vždy snímam v obchode pri redakcii pod rovnakým svetlom. A veľa ho tam veru nie je. Takže aj v tomto smere Honor 6X prináša slušný výsledok. Teplomer je vždy ukážkou, ako blízko sa dokážem s daným fotoaparátom dostať. Bližšie už zaostriť nedokázal. A teraz sa dostávame ku kameňu úrazu - takzvanej širokej clone.

Honor 6X totiž pomocou dvojice fotoaparátov vypočíta, na aké objekty je záber zaostrený, a ktoré už môže výraznejšie rozmazať. Pri fiktívnej clone f/1.4 (zadný objektív ma totiž pevnú clonu f/2.2) tak bolo pozadie za hrnčekom rozmazané oveľa výraznejšie, čo Honor 6X zapísal aj do EXIF-u snímky. To by nemal. Pri snímke fotoaparátu však už vidíte, že niektoré časti zadnej steny sú chybne rozostrené a výpočet pozadia Honoru 6X väčšinou vôbec nefunguje. Bude to platiť aj pri portrétoch a iných pokusoch. Preto sa na "širokú clonu" veľmi nespoliehajte - je to len lacný efekt.

Panoráma tiež mohla byť pospájaná presnejšie. Zato predný fotoaparát vytvára veľmi pekné zábery zaostrené na objekt vzdialený približne do 1 m od objektívu, pozadie ostáva rozostrené. Je to efektné a v prípade selfie záberov asi aj žiaduce. Predná kamera je navyše široká, takže sa do nej zmestí po natiahnutí ruky niekoľko vašich kamošov.

Všetky fotografie v článku sú v plnej kvalite, preto môže pri pomalom internetovom pripojení chvíľu trvať ich načítanie. Otvorenie obrázkov kliknutím / dotykom prináša len pohodlie listovania medzi jednotlivými zábermi (klikom myši alebo dotykom obrazovky otvoríte ten istý súbor). Ak máte v ruke smartfón či tablet, detaily si pozriete aj klasickým priblížením snímky dvomi prstami. Pravým tlačidlom myši alebo podržaním prsta na obrázku môžete slobodne snímky uložiť do vášho zariadenia.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

GALÉRIA VIDEÍ

Diskusia k článku:

Začať diskusiu