Prvý kontakt so Samsungom Galaxy S8

Jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka je oficiálne tu. Ponúka elegantnú sklenenú konštrukciu s 5,8'' zaobleným displejom a jemným QHD+ rozlíšením. Rám okolo obrazovky je minimálny a telefón pôsobí veľmi elegantným dojmom. Parametre má výborné, aký je naživo?

Na dnešnom predstavení nových top modelov Samsungu nechýbal ani zástupca našej redakcie, a tak okrem živých fotografií, ktoré nájdete v základnom infe, sme sa na novinku pozreli redakčnou kamerou.

Samsungu Galaxy S8 nechýba odolnosť voči vode a prachu, slot na pamäťové karty a podľa všetkého sa môžeme tešiť na výborné snímky a 4K videá zhotovené 12 Mpix fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu a clonovým číslom f/1.7. Prvok, na ktorý si verní používatelia radu Galaxy budú musieť zvykať, je premiestnenie čítačky odtlačkov spod displeja na nie veľmi štastne zvolené miesto - vedľa zadného fotoaparátu. Telefón však budú môcť odomykať aj skenerom oka a za pomoci rozpoznávania tváre.

Chýbajúce stredové hardvérové tlačidlo aspoň sčasti nahradí displej citlivý na dotyk. Zatlačenie na dolnú časť displeja poslúži ako stlačenie tlačidla Domov, a vráti vás na domácu obrazovku. Všetky podrobnosti o hardvérovej výbave a nových funkciách sa dozviete v článku Základné info: Samsung Galaxy S8. Prvé dojmy kolegu Richarda z novinky nájdete v krátkom videu.

Samsung Galaxy S8 (prvý kontakt)

Chcete byť vždy v obraze? Sledujte náš YouTube kanál Fony.sk

Diskusia k článku:

Marek 29.03.2017 - 23:29

Cim viac sa nan pozeram,tym viac sa mi zacina pacit.Kurna!Keby tak bola 5" alebo 5,2" verzia tak by som sa obetoval a prehltol aj ten zahnuty displej a citacku otlackov vzadu

Tomas30.03.2017 - 00:09 Trvalý odkaz

Dizajnovo je to podla ma uplne krasny telefon. U mna za dizajn 10/10 :D

marek123430.03.2017 - 10:57 Trvalý odkaz

Dizajn pekný, ale nič prevratné sa nekoná. Tragédiou je slabá baterka a za veľkosť palec hore. 5,5 a viac sú moje uhlopriečky. Menej už nikdy.

Tomas30.03.2017 - 11:15 Trvalý odkaz

Uvidime. Ja zijem uz rok a pol s 3000mah bateriou a 5,7 QHD displayom a jeden den mi vydrzi vzdy (cca 4,5 SOT, niekedy 4, niekedy aj 5,5 hodiny, zalezi od signalu a tak podobne) a ak to bude dobre optimalizovane, vydrze by som sa az tak nebal. Mna skor stale irituje ta citacka vzadu vedla fotaku, keby to dali aspon pod, a nie vedla...

Celá diskusia 29 príspevkov