Lenovo Moto G5 a G5 Plus prichádzajú na Slovensko

Novinky z tohtoročnej barcelonskej výstavy dorazili aj na Slovensko. Obidva modely radu Moto G5 lákajú na dostupnú cenovku, kovové prevedenie, čítačku odtlačkov umiestnenú pod displejom a návykové Moto funkcie.

Piatu generácia radu Moto G spája kovová konštrukcia s vodeodolnou vrstvou, takže sa nemusíte obávať telefonovania v daždi ani jemného ošplechnutia vodou. Na ponáranie do vody ale zabudnite. Výrobca potešil záujemcov o plnohodnotný dual SIM. Nájdete tu tak tri sloty: dva na SIM kartu a jeden na microSD. Na Slovensku sa budú obidva telefóny predávať s NFC čipom. Operačný systém Android beží v novej verzii 7.0 Nougat a nechýbajú známe Moto funkcie.

S Moto displejom si skontrolujete notifikácie bez potreby odomykať telefón. Podržaním prsta na ikone notifikácie sa zobrazí náhľad textu správy. Ďalšia funkcia One Button Nav (navigácia jedným tlačidlom) umožní rýchlo prechádzať medzi spustenými aplikáciami použitím čítačky odtlačkov prstov. Nahradí šípku späť i tlačidlo multitaskingu. Čítačka odtlačkov telefón nielen odomkne, ale aj uzamknie.

Minuloročný model Lenovo Moto G4 Plus bol pre nás najväčším prekvapením leta. Prekoná ho jeho nástupca Moto G5 Plus? Predpoklady na to má. Napriek tomu, že uhlopriečka displeja sa zmenšila z 5,5'' na 5,2'' veľkosť. Full HD rozlíšenie ostalo a ochranu proti poškriabaniu zaistí sklíčko Gorilla Glass 3.

Novinka má silnejší procesor Snapdragon 625 a 3 GB RAM. Zadný fotoaparát s 12-megapixelovým objektívom dokáže nahrávať video až v 4K rozlíšení. Clonu s hodnotou f/1.7 oceníte pri snímaní fotografií v zhoršených svetelných podmienkach. Kompletné špecifikácie i živé fotografie nájdete v našom článku Základné info.

Lenovo Moto G5 Plus bude na Slovensku dostupné od 14. apríla 2017 za odporúčanú cenu 279 eur. Na výber bude sivá a zlatá farba.

Naše video z MWC 2017 vám v krátkosti predstaví Moto G5 Plus:

Menší súrodenec Lenovo Moto G5 za svojím bračekom veľmi nezaostáva. Päťpalcový displej má stále Full HD rozlíšenie 1080 x 1920 bodov a chráni ho sklo Gorilla Glass tretej generácie. V kovovom tele sa ukrýva osemjadrový procesor a 16 GB úložisko. Na Slovensku sa bude predávať nielen verzia s 2 GB kapacitou RAM, ale aj 3 GB variant.

Moto G5 je vybavené 5-megapixelovou prednou kamerou so širokouhlou šošovkou a 13 Mpix zadným fotoaparátom s PDAF zaostrovaním, clonou f/2.0 a nahrávaním Full HD videí. Fotoaparát vďaka Moto akciám zapnete aj bez toho, aby ste museli vstupovať do menu telefónu. Spustí sa jednoduchým zatrasením, opätovné zatrasenie predne z hlavného na predný snímač a dvojitým seknutím sa zapne LED blesk vo funkcii baterky.

Využitím funkcie Moto Displej rýchlo získate prehľad o notifikáciách bez potreby odomknutia smartfónu. Všetky dôležité informácie spolu so živými fotografiami nájdete v našom základnom infe.

Naše video z MWC 2017 vám v krátkosti predstaví Moto G5:

Lenovo Moto G5 je na Slovensku dostupné od 199 eur, za verziu s 3 GB RAM zaplatíte 209 eur. Okrem sivej a zlatej farby sa bude predávať aj v špeciálnom modrom variante Sapphire Blue. Telefón sme už dostali na testovanie, a tak vám čoskoro prinesieme kompletnú recenziu.

Okrem nových modelov radu Moto G5 oznámilo Lenovo novinky týkajúce sa Moto Mods. Prídu nové moduly: s podporou bezdrôtového nabíjania, Turbo Charge Moto Mods, nabíjací adaptér na nabíjanie modulov, GamePad pre lepší zážitok z hrania hier na mobile a Power Pack. U toho poznáme aj cenu - 49 eur.

Lenovo na prezentácii noviniek prezradilo, ako si viedli modely série Moto Z, pre ktoré sú doplnkové moduly Moto Mods určené. Od začiatku predaja, ktorý na Slovensku odštartoval vo vianočnom období roku 2016, sa predalo vyše 2000 kusov telefónov. Prieskum ukázal, že majitelia používali modul s externou batériou približne 37 hodín týždenne a JBL reproduktor asi 14 hodín v týždni.

Najpredávanejšou sériou radu Lenovo Moto je na Slovensku Moto G.

Diskusia k článku:

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease 30.03.2017 - 16:18

A [img]http://en.red-dot.org/fileadmin/design/img/reddot-109-66.png[/img] awards 2017 získava...

Celá diskusia 1 príspevok