Na MWC 2017 sa chystá aj Nokia. Uvidíme znovuzrodenú legendu 3310?

Medzi výrobcami, ktorí budú na barcelonskej výstave prezentovať svoje novinky, nebude chýbať ani značka Nokia. Šepká sa o troch pripravovaných modeloch, a vraj by sme sa mohli dočkať aj vynovenej legendy 3310.

Fínska firma HMD získala desaťročnú licenciu, na základe ktorej môže vyrábať telefóny a tablety pod kultovou značkou. Príchod nových telefónov značky Nokia, aj keď už pod taktovkou HMD, by potešil mnohých. Svedčí o tom aj vysoká čítanosť článkov o posledných modeloch z dielne fínskej firmy. Počet zobrazení novinky s androidom Nokie 6 i obyčajného tlačidlového telefónu Nokia 150 ukazuje na zvedavý záujem.

Nokia 6, pôvodne uvedená len na čínsky trh, by sa mala začať predávať aj v Európe. S predpokladanou cenovkou 249 eur by pre ostatné značky mohla byť silným konkurentom. Okrem tohto modelu sa vraj Nokia chystá prezentovať novinkami Nokia 5 a Nokia 3. Nižšie čísla naznačujú, že pôjde o slabšie vybavené telefóny.

Nokia 5 by mala ponúknuť 5,2'' HD displej, Snapdragon 430, 2 GB operačnú pamäť RAM, Android 7.0 Nougat a 12-megapixelový fotoaparát. O Nokii 3 sa toho zatiaľ veľa nehovorí. Špekuluje sa aj o uvedení modernej verzie slávneho modelu Nokia 3310. Tá prišla na trh pred sedemnástimi rokmi a zapísala sa ako takmer nerozbitný telefón s dlhou výdržou batérie. Či sa fámy potvrdia alebo si pre nás Nokia pripravila iné prekvapenie, sa dozvieme už o necelé dva týždne. Tlačová konferencia je naplánovaná na nedeľu 26. februára.

Tento deň bude na novinky bohatý. Uvidíme nové vlajkové lode LG G6, Huawei P10 a svoje prekvapenie chystá aj Samsung. Do Barcelony pricestujeme už v sobotu, a tak sa budeme snažiť priniesť vám všetky dôležité novinky čo najskôr.

Zdroj: venturebeat.com

Diskusia k článku:

Profile picture for user mental.disease@centrum.cz

mental.disease 15.02.2017 - 21:25

Rozmýšľam nad tou 3310. Len mi nenapadá čím by to nadväzovalo? Monochromatický displej, ani dizajn azda nie. Snáď iba tlačidlá (nie rozloženie) a číslo modelu :-))

Loki_sg116.02.2017 - 08:47 Trvalý odkaz

Tej 3310 sa trochu bojím. Ak by to bol Top smartfón s "dobrou" výdržou, vodeodolnosťou..., s cenovkou okolo 700 €, tak si myslím že by to išlo na dračku. Takto neviem, jedine že to zasadia do dizajnovo veľmi podobného tela ako mala pôvodná 3310. Dúfam že ma pozitívne prekvapia.

Bonyek@azet.sk16.02.2017 - 18:23 Trvalý odkaz

co vsetci vsade pisu o dlhej vydrze baterie, vydrz cca tyzden ak sa nepozivala, pri intenzivnejsom pouzivani som kazdy den nabijal

Celá diskusia 10 príspevkov