Xiaomi Mi Band 2 - najlepší z lacných náramkov

Recenzia vodeodolného inteligentného náramku s OLED displejom, snímačom tepu srdca a dvojmesačnou výdržou batérie na jedno nabitie.

Mi Band 2 je v poradí už tretím inteligentným náramkom od Xiaomi. Najväčšou zmenou oproti predchodcom je pridanie OLED displeja. Náramok teda konečne dokáže zobraziť čas a niekoľko ďalších údajov a som zvedavý, či sa to odrazí na výdrži.

Základné parametre:

Rozmery 16 x 40 x 11 mm, hmotnosť 7 g + 12 g remienok (overené), 0,42'' OLED displej, batéria Li-Po 70 mAh, vodeodolnosť IP67, Bluetooth 4.0 BLE.

Obsah balenia:

Xiaomi Mi Band 2, gumový remienok, USB kábel s kolískou, dokumenty.

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Na Mi Band s displejom som čakal dva roky. Modely 1 a 1S boli zaujímavé, ale neumožňovali zobraziť akúkoľvek informáciu ani čas. Tento nedostatok Mi Band 2 napráva, no možnosti zobrazenia sú limitované. Na podrobnú notifikáciu z aplikácie môžete zabudnúť (napríklad znenie e-mailu či messengerovej správy).

Čiernobiely OLED displej zobrazí čas, dátum a aktuálny stav batérie. Nechýba ani meranie a zobrazenie aktivít, konkrétne počet krokov, prejdená vzdialenosť, spálené kalórie a tep. Mi Band 2 totiž poteší aj senzorom pre meranie pulzu, ktorý sa prvýkrát objavil v modeli 1S.

Náramok sa skladá z dvoch častí - tela a remienka. Telo je plastové s vystupujúcou sklenenou časťou. Dva pozlátené piny určené pre nabíjanie sa nachádzajú na jednom z vrcholov. Na spodnej strane sa nachádza snímač tepu.

V balení nájdete remienok čiernej farby s príjemnou gumovou textúrou. Obvod remienku sa dá jednoducho nastaviť. Telo Mi Band je potrebné do náramku jemne vtlačiť. Dokúpiť si môžete aj iné farebné varianty a dostupné sú i kožené a kovové verzie. Za to Xiaomi chválim.

Moje dojmy zo spracovania a používania Mi Band 2 sú pozitívne. Náramok je veľmi ľahký, počas dňa zabudnete, že ho máte na ruke. Odporúčam tiež siahnuť po ochrane displeja. Aby som pri používaní nepoškriabal displej, kúpil som z Aliexpress ochranné sklo. Stálo ma menej než jeden dolár.

Náramok ovládate pomocou kapacitného tlačidla pod displejom, podobne ako hodinky Razer Nabu Watch. Tento spôsob je jednoduchý a rýchly. Jedinou nevýhodou je nutnosť preklikať sa celým zoznamom, ak omylom preskočíte hodnotu, ktorú ste chceli zobraziť.

Ak vám na pripojené zariadenie príde notifikácia, zariadenie zavibruje. Na displeji sa zobrazí ale iba jednoduchá ikona APP. Táto skromná funkcia je pre mňa najväčším sklamaním.

Na spárovanie a synchronizáciu náramka s mobilom slúži aplikácia Mi Fit. S tou sme sa už stretli pri inteligentnej váhe Mi Smart Scale. Mi Band 2 odosiela do aplikácie záznamy spánku, merania pulzu, počet krokov a vzdialenosť. Všetky tieto hodnoty sú prehľadne zaznamenané a vy si tak môžete sledovať svoju aktivitu počas dňa.

Aplikácia vás dokáže odmeniť, ak niekoľko dní po sebe splníte stanovený ciel, napríklad 10 000 krokov. Náramok môže slúžiť aj na odomknutie vášho smartfónu alebo ako budík. Nastaviť si môžete upozornenie na nečinnosť, keď ste sa vyše hodiny nehýbali. Ak na sledovanie svojich aktivít používate Google Fit, môžete si kroky a záznamy spánku s touto aplikáciou synchronizovať.

Počas používania Mi Band 2 bola aplikácia Mi Fit aktualizovaná a pribudlo v nej meranie behu.Táto funkcia vám zmeria priemernú rýchlosť behu, zobrazí trasu na mape a neustále meria pulz. Aplikáciu Mi Fit som chválil už pri recenzii inteligentnej váhy Xiaomi a moja spokojnosť naďalej pretrváva. Pekná grafika a prítomnosť slovenčiny ju robia veľmi príťažlivou. Len mi prekážalo, že do náramku dokáže poslať upozornenia iba z piatich aplikácií.

V úvode som spomenul, či bude mať prítomnosť displeja negatívny vplyv na výdrž batérie. Neviem ju porovnať s predchodcami Mi Band 1 a 1S, ale výdrž Mi Band 2 je výborná. Náramok mi ukázal 50 % batérie až po 26 dňoch používania. Mal som zapnuté notifikácie z aplikácií, sledoval som spánok aj prejdenú vzdialenosť a asi dvadsaťkrát som si odmeral tep. Pri menej náročnom používaní by sa zrejme dali prekročiť aj dva mesiace. Mi Band 2 preto za výdrž na jedno nabitie veľmi chválim. Netreba však zabúdať, že pri zapnutej aktivácii displeja pohybom ruky bude výdrž kratšia.

Výhody:

+ cena

+ kvalitné spracovanie

+ výborná výdrž batérie

+ prepojenie s aplikáciou Mi Fit

+ OLED displej

+ odolnosť voči vode s certifikáciou IP67

Nevýhody:

- chýba GPS

- pri upozornení z pripojeného zariadenia sa zobrazí iba slovo APP

Orientačná cena: 50 €

Záver

Xiaomi vyrobilo ďalší lákavý produkt. Nový model Mi Band 2 pokračuje tam, kde predchodcovia skončili. Nepotrebujete brať do ruky smartfón, aby ste sa pozreli, koľko krokov ste prešli alebo aký máte pulz. Za mínus pokladám správu notifikácii z pripojeného zariadenia a vysokú cenu v slovenských e-shopoch. Zo zahraničia sa dá objednať aj za necelých dvadsať eur. Napríklad Gearbest.com ponúka Mi Band 2 za 19 € vrátane dopravy. Pri použití kupónu BAND2 je to dokonca menej než 16 €.

Diskusia k článku:

KEXAME 20.11.2016 - 09:14

To sa vam uz ako podarilo 2 mesiace vydrz baterky,ved mne vydrzi maximum 20 dni.aj ine recenzie tak udavaju

johan20.11.2016 - 12:18 Trvalý odkaz

Male doplnenie a postrehy nakolko som mal vsetky generacie.
Tlacidlo na naramku nie je jedinym sposobom ovladania. Staci zapnut aktivaciu pri zdvihnuti ruky a nasledne otacanim ruky listovat...Ma to vsak negativny vplyv na vydrz.
Kabel, resp nabijacka nie je magneticka. Je to jednuduche 2-pinove prevedenie s pruzinami.
Ochranne sklo na displej som pouzival 2 dni. Pokazilo to jen dizajn a slo dole. Po 4 mescnom pouzivani je displej bez poskodenia aj bez ochrany.
Pokial ide o vydrz, tak to zalezi samozrejme na pouzivani, aktivitach atd, ale 2 mesacna vydrz je tak pri odlozenom v sufliku. Predosle generacie vydrzali 50-60 dni, tato max. 30 dni.

Tomáš Brestovanský20.11.2016 - 13:28 Trvalý odkaz

johan: Ochranné sklo som nalepil hneď prvý deň a zatiaľ drží. Už sú na ňom vidieť škrabance, netrúfam si odhnadúť, ako by vyzeral Mi Band bez neho. Poškriabal som už aj Gorilla Glass 4 pri jemnom zaobchádzaní. Náramok, ktorý je stále na ruke a všade sa obtiera a naráža, sa určite poškriabe tiež. Keby mal zafírové sklíčko, ako šošovky fotoaparátov alebo Xiaomi Mi Mix, situácia by bola iná...
kexame: po skúsenostiach s Razer Nabu Watch som sa rozhodol testovať výdrž bez zapnutej aktivácie s pohybom. Výsledkom bol uvedený údaj - 26 dní, 50 % batérie. Každý deň som sledoval spánok, kroky a náramok bol neustále pripojený k smartfónu. Notifikácie mi chodili z piatich aplikácii. Dvojmesačná výdrž mi pri týchto nastaveniach príde ako reálna. 20 dňové maximum, o ktorom "všade" píšu, je pri zapnutej aktivácii pohybom. Ak nájdeš recenziu, kde tvrdia niečo iné, pošli ju sem a pokúsime sa prísť na to, prečo mal môj Mi Band 2 takú výbornú výdrž...

Lukas20.11.2016 - 15:25 Trvalý odkaz

no mne tiez vydrzi 20 den uplne maximum,,,tych 2 mesace neviem ako sa podarilo

Celá diskusia 35 príspevkov