Dilema: Huawei P9 Lite vs. Samsung Galaxy A5 (2016)

Čitateľ Patrik nám píše: "Neviem sa rozhodnúť medzi Huawei P9 lite a Samsungom A5(2016). Pozorne som si pozrel obe tvoje videa, no...proste potrebujem poradiť. Ďakujem."

Vždy odporúčame nielen pozerať naše videá, ale aj čítať základné informácie a recenzie, ktoré sa zobrazia po kliknutí na výrobcov v hornej lište Fony.sk. Po otvorení recenzie Samsungu Galaxy A5 (2016) si môžeme medzi nedostatkami všimnúť vlastnosti, ktoré môžete vyriešiť (podsvietenie tlačidiel zapnete aplikáciou Galaxy Button Lights), ktoré môžu byť pre niekoho výhodou (zaostrovanie vo videu), alebo ktoré môže vyriešiť poctivá aktualizácia (nie úplne najpresnejšie odomykanie čítačkou prstov).

Nedostatkom Huaweiu P9 Lite kraľuje pomalé nabíjanie a hlučný vibračný motorček. A pri čítačke odtlačkov v zadnej stene by sme tiež uvítali rozsvietenie displeja telefónu položeného na stole aj nejakým iným spôsobom, napríklad poklepaním. Tlačidlo pod displejom Samsungu totiž môžete pohodlne využiť aj na rozsvietenie displeja, aj na odomknutie odtlačkom.

Pozrime sa na parametre. Samsung je o 2 mm užší, takže sa trochu pohodlnejšie drží, ale je zas o pár gramov ťažší. Displeje sú rovnako veľké, ponúkajú zhodné rozlíšenie, akurát niekto preferuje AMOLED na Samsungu, a iný radšej uprednostní realistickejší IPS panel P9 lite. Zadný fotoaparát je podľa nás mierne lepší na Samsungu, pričom ponúka nielen výborné prostredie aplikácie, ale aj optickú stabilizáciu. Huawei zas ponúka lepší predný fotoaparát. Oba prístroje obsahujú aj FM rádio, Samsung aj s RDS a RT. Huawei mierne vyhráva v kapacite batérie (3000 mAh vs. 2900 mAh).

Ak vám teda ide o autoportréty (tzv. selfie), berte Huawei, ak máte zase radšej sýtu čiernu farbu na displeji, ktorý je s tmavou témou podstatne úspornejší, a keď sa vám mobil vybije, tak ho potrebujete čo najskor nabiť, dajte prednosť Samsungu. Kolegovia Matúš Riško a Matej Krajčovič, ktorí sa už roky venujú recenzovaniu telefónov, by si z tejto dvojice vybrali Samsung A5 (2016). Mne sa veľmi páčia nápady Huaweiu (spodná lišta na odomykacej obrazovke, zmenšenie obrazu, nočné režimy fotoaparátu), no stále si neviem vo svojich rukách predstaviť smartfón s ovládacími tlačidlami na displeji.

Ale vy si pre istotu ešte prečítajte recenzie jednotlivých telefónov. Títo súperi sú totiž fakt vyrovnaní.

Recenzia: Samsung Galaxy A5 (2016) A510F

Recenzia: Huawei P9 Lite VNS-L21

Diskusia k článku:

michal 23.07.2016 - 21:56

ahojte,jedina chyba huawei P9 lite, ze chyba USB OTG inak nabijanie bez problemov porovnatelne so samsungom,fotak pre bezneho cloveka uplne staci,baterka mi vydrzi aj 3 a to furt zapnutu wifi to samsung nemoze povedat skusal som,so samsungu som nauceni na odomykanie na heslo tak vacsinou to pouzivam lebo na citacku vecne zabudnem ked je zospodu.a ked si urobis root tak slape este ovela lepsie.

michal23.07.2016 - 22:07 Trvalý odkaz

a este jedna vec zvonenie samsung potichu zvoni oproti huawei stym nemam v robote v ramuse problem.

juryno25.07.2016 - 16:26 Trvalý odkaz

ja osobne A5 jednoznacne: uz len kvoli optickej stabilizacii a tomu ze ovladacie tlacitka spodnej listy nie su na displeji ako ma huawei, ale su na brade s home buttonom. toto su dve velmi vazne dovody pre A5. ovladacie tlacitka na displeji zmensuju displej o 0,3 palca, takze displej je o to mensi a pri to rozmerovo su zhruba rovnake...

marek25.07.2016 - 18:54 Trvalý odkaz

ja by som s Galaxy A5 neporovnával P9 lite ale minuloročný P8. V tomto prípade už má Huawei navrch a cenovo to vyjde asi podobne. Za zváženie by určite stál aj LG G4.

Tiež som bol odporca tlačítok na displeji, ale po prvom mobile s nimi som sa skôr stal ich prívržencom. Určite to nie je nič, čo by malo byť mínusom.

Celá diskusia 9 príspevkov